Rose McGowan: Od hvězdy Čarodějek k nenávisti vůči Hollywoodu a útěku do Mexika

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Rose McGowan
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Herečka Rose McGowan byla na přelomu tisíciletí velmi známá a diváci ji mohli vidět například v seriálu Čarodějky či filmech Grindhouse: Planeta Teror či Vřískot. Nyní však již dlouhou dobu její sláva upadá. Co se stalo s jednou ze známých Čarodějek? Stala se z ní odpůrkyně Hollywoodu, která se nebojí říct nahlas své kontroverzní myšlenky.

Již její dětství dalo předzvěst tomu, že si herečka do svého života moc mluvit nenechá. Narodila se v roce 1973 v Itálii a v jejích deseti letech se s rodinou přestěhovala do USA.

Manželství není pro ni

Dle serveru Marca se již v patnácti letech zcela osamostatnila a odešla od rodiny, která byla součástí náboženského kultu Children of God. Začala pracovat jako servírka nebo prodavačka, než v roce 1990 dostala své první herecké role.

První velkou roli získala v roce 1995 ve filmu Zkurvená generace, který jí vynesl první nominaci na Independent Spirit Awards.

Hodně o ní bylo slyšet i v souvislosti s kontroverzním zpěvákem Marylinem Mansonem, se kterým začala randit v roce 1997 a rozešli se před svatbou v roce 2001.

Nakonec se vdala, ale manželství s umělcem Daveym Detailem skončilo o rok a půl později a herečka uvedla, že si to zkusila, ale manželství není pro ni.

Natáčení Čarodějek ji stresovalo

V roce 2001 roce získala svou nejvýraznější roli v seriálu Čarodějky, kde nahradila herečku Shannen Doherty. Jako Paige Matthews natočila 113 epizod.

Její účast v seriálu byla ale zastíněna kontroverzí kvůli jejím údajným špatným vztahům s některými členy obsazení, což přiznala ve svých memoárech Brave.

„Občas to bylo velmi stresující prostředí. Začala jsem mít záchvaty paniky kvůli všemu, co jsem potlačovala,“ píše v knize.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rose McGowan (@rosemcgowan)

Obvinění Weinsteina

Následovalo několik dalších filmů a pak v roce 2017 její kariéra skončila, když obvinila známého producenta Harveyho Weinsteina, že ji znásilnil, když jí bylo 23 let. Současně s ním obvinila celý hollywoodský průmysl, že po desetiletí mlčel tváří v tvář vážným sexuálním obtěžováním.

Také se dostala do křížku s komunitou LGBT+ po některých vyjádřeních, kdy například řekla, že „gayové jsou více misogynní než heterosexuální muži“.

Zastala se také například Evan Rachel, která obvinila Marylina Mansona ze sexuálního a fyzického napadení.

„Jsem hrdá na Evana Rachel Woodovou a ostatní, kteří se postavili proti Marilynu Mansonovi, mému bývalému. Když byl se mnou, nebyl takový, ale to nemá žádný vliv na to, jestli byl takový s ostatními předtím nebo po,“ vydala prohlášení na svém instagramu.

Do USA už se nevrátí

Následně začala herečka i odmítat role, kterých vzhledem k jejím kontroverzním vyjádřením ubývalo, a celkově se postavila proti celému Hollywoodu.

„To město je opravdu postavené na nemoci. Velmi brzy jsem prohlédla mocenskou strukturu, loutky, ticho, uzavřené řady. Nikdo to neřekne. Funguje to jako kult,“ prohlásila dle The List v roce 2018.

Na začátku roku 2020 se pak herečka přestěhovala do Mexika a nechala se slyšet, že se do USA už nikdy nevrátí.

„Právě jsem dostala kartu trvalého pobytu z Mexika a jsem tak vděčná, že ji mám. Toto je opravdu léčivá země a je opravdu kouzelná,“ prohlásila dle Deadline.

V rozhovoru pro The Guardian pak ještě dodala, že si přestěhováním do Mexika dává odstup od hloupých lidí.

Zdroje: Marca, OnlyU, Deadline, The List, Instagram, The Guardian

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články