Smutný konec kariéry Marylina Mansona. Nejdříve obvinění ze sexuálního napadení a nyní odsouzení za plivnutí

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Marylin Manson
Zdroj: Profimedia

Zpěvák, který se vlastním jménem jmenuje Brian Warner, byl vždy velmi kontroverzní postavou. Jak je tomu nyní, když oslavil 55. narozeniny? Kvůli obviněním ze sexuálního napadení se stáhl do ústraní. Objevil se až u soudu za plivnutí na kameramanku.

V 90. letech byl velmi kritizován za to, že jeho hudba je propagací satanismu, podněcuje k ponižování žen a k násilí.

Kariéra utrpěla skandálem

Server Independent připomíná, že byl zpěvák dokonce obviňován z podněcování k masakru na Columbine High School v roce 1999.

Jeho fanouškovská základna byla obrovská a jeho klipy, ač často velmi na hraně, byly všude hrané. Vždy se objevila nějaká šokující zpráva, která by mohla leckteré odradit, ale zpěvákova popularita naopak rostla.

Jeho kariéra se změnila v roce 2021, kdy ho jeho bývalá partnerka Rachel Woodová, obvinila, že ji psychicky a sexuálně zneužíval.

Vše prý bylo dobrovolné

„Jméno mého násilníka je Brian Warner, světu je také známý jako Marilyn Manson. Začal mě zneužívat, když jsem byla ještě teenager, a pokračoval v tom léta. Vymyl mi mozek a manipuloval mnou, dokud jsem se mu nepoddala,“ uvedla Rachel dle Independent na svém instagramu, ale následně příspěvek smazala.

Poté se spustila lavina, protože s podobným obviněním se k Woodové přidala další více než desítka žen.

Manson po celou dobu důsledně popíral, že by kohokoliv sexuálně napadal nebo zneužíval, a tvrdil, že jeho „intimní vztahy byly vždy zcela konsensuální s podobně smýšlejícími partnery“.

V podstatě tak přiznal, že se dopouštěl nevhodného chování, ale vždy to bylo na základě dohody s partnerkami. K Rachel se poté přidaly další ženy, které mluvily o podobné zkušenosti. Zatím však nebylo nic prokázáno ani vyvráceno.

Plivanec ho bude stát veřejné práce

I přesto se zpěvák stáhl spíše do ústraní a není o něm moc slyšet. Objevil se na veřejnosti až nyní, kdy musel dorazit k soudu kvůli ovinění z jiného činu.

Na koncertě v New Hampshire v roce 2019 měl poplivat kameramanku a následně na ní měly přistát ještě nudle z nosu.

„Pro nikoho, kdo se zúčastnil koncertu Marilyna Mansona, není tajemstvím, že umělec na pódiu rád provokuje, a to zejména před kamerou. Než se objevila tato žaloba kvůli přestupku, dostali jsme od kameramanky požadavek vyplatit jí více než 35 000 dolarů kvůli tomu, že se na její paži dostalo malé množství slin. Poté, co jsme požádali o důkazy škod, jsme od ní už nedostali odpověď. Celé toto tvrzení je směšné, ale jsme i nadále připraveni spolupracovat s úřady jako doposud,“ řekl dle rockového magazínu Spark zpěvákův právník po rozsudku.

Marilyn Manson byl v prosinci dle serveru Independent odsouzen ke 20 hodinám veřejně prospěšných prací a pokutě. Navíc dostal podmínku a další dva roky nesmí být účasten na žádném trestném činu.

Vzhledem k tomu, že se nejspíše schyluje k žalobě ohledně sexuálního zneužívání, bude to mít zpěvák u soudu těžké.

Zdroje: Independent, Spark

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články