Richard a Karin Krajčovi chystají koncert ve svém kostele. Ten nechali vyzdobit obrazy ve stylu pop-artu

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Krajco Babinska
Zdroj: Profimedia

Manželé Richard a Karin Krajčovi jsou už téměř rok majiteli kostelu sv. Petra a Pavla v Chotěvicích. Stavební práce jim jdou pěkně od ruky, což pravidelně ukazují také na svém instagramu. Kostel je dokonce už připraven na slavnostní koncert, který tam proběhne.

Někdo investuje přebytky rodinného rozpočtu do dovolených, jiný si pořídí třeba automobil či byt v exotice. Spisovatelka Karin Krajčo Babinská a hudebník Richard Krajčo na to šli ale úplně jinak.

Na sklonku loňského roku si totiž společně pořídili rozpadlý kostel v Chotěvicích na Trutnovsku. A od té doby se jej snaží postupně zrekonstruovat.

Práce „jako na kostele“

Jak lze vidět z příspěvků, které dvojice příležitostně přidává na svůj instagram, práce jim jde pořádně od ruky. To nedávno potvrdil v rozhovoru pro Blesk i sám Krajčo.

„Teď doděláváme jednu část rekonstrukce. Částečně se vymalovalo, dodělávají se nové rozvody, zrekonstruovala se podlaha a lavice,“ vyjmenoval slavný zpěvák.

Při koncertu chtějí vybrat na další opravy

Práce postupují sice velmi dobře, přesto ale mají majitelé kostelu trochu napilno. Za měsíc se tam totiž má uskutečnit vánoční mše a zároveň i charitativní koncert.

Právě jeho výtěžek bezezbytku poputuje na další vylepšení chotěvického svatostánku. Jak Richard prozradil, se svou drahou polovičkou by rád zrekonstruoval kostelní varhany.

Kromě slavných manželů se na slavnostním koncertu objeví také hudebníci Nikolas Grigoriadis ze skupiny Kryštof a Miloš Knopp. Mši povede Mons. Mgr. Jan Paseka.

Kostel je zajímavě vyzdoben

Na slavnostní akt dorazí také Josef Rataj. Právě tento umělec vyzdobil kostel svými originálními obrazy, které jsou ve stylu pop-artu. „Hrozně bychom si přáli zkombinovat to staré umění s tím novým. (…) A přilákat tam třeba i mladší generaci,“ osvětlil pro Blesk své plány Krajčo.

Kostel by se měl veřejnosti otevřít už na jaře. Pak se ukáže, zda se přání známých manželů vyplnilo a zda místo navštíví i lidé nevěřící.

Zdroj: Blesk, OnlyU, Instagram

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články