Radim Uzel si předpověděl maximálně rok života. Podle lékařů ale dobře věděl, že zemře už během pár hodin

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
radim uzel
Zdroj: Nextfoto

Už na konci března sexuolog Radim Uzel předpovídal, že má před sebou maximálně rok života. Jeho slova o smrti se bohužel naplnila dříve, než sám čekal. Ve svých 82 letech zemřel 2. května 2022 po dlouhých bojích s nemocemi. Ještě předtím si stihl vyzvednout vyznamenání od prezidenta republiky a promluvit s novináři o svém zdravotním stavu.

„Na předání medailí jsem se doplazil, jak vidíte. Mám dole 20 kilo, dříve by to bylo bráno jako zdravé hubnutí, teď už je to ale nezdravé,“ dodal s tím, že za jeho problémy může rakovina, se kterou dlouhodobě zápasí. Ani ne měsíc na to skončil v nemocnici.

„Mám se dost blbě. Jsem nemocný, nějak se na mě ty nemoci lepí. Měl jsem covid-19, teď mám ještě další choroby, moc se necítím. Mám nějaké nádory v břiše. Brzy mi bude už 82 let a myslím si, že už mám splněno,“ říkal tehdy s tím, že je se smrtí smířený. Jeho odchod i tak mnohé zasáhl.

Svou smrt si předpověděl

Radim Uzel podle deníku Extra o smrti mluvil často. „Zhubl jsem dvacet kilogramů, jsem vážně nemocný a skoro mrtvý, prosím pěkně,“ řekl například v médiích. Tvrdil navíc, že jako lékař dokáže odhadnout, že mu moc času nezbývá. S ohledem na zdravotní problémy a na vysoký věk si předpověděl maximálně rok života.

Ani zdaleka ale svá slova nenaplnil. Před smrtí mluvil i o tom, že se těší za svou ženou, která zemřela na začátku loňského roku. „Mám teď pár ran osudu. Před půl rokem mi zemřela manželka. To nejhorší už přebolelo, ale byli jsme spolu čtyřiapadesát let, takže to bylo velmi náročné. Samozřejmě mi moc chybí,“ posteskl si před loňskými Vánocemi.

V posledních týdnech před smrtí mluvil hlavně o tom, že se smrti nebojí a že se vlastně těší, až se se svou ženou v posmrtném životě setká. Lékaři se o něho starali, jak se jen dalo, poslední dny bylo ale jasné, že už toho moc dělat nejde.

Jen léky proti bolesti

Uzlův stav se velmi zhoršoval, lékaři ho proto nepřipojovali na žádné přístroje, netýrali ho zbytečnými procedurami. Sexuolog prý pouze ležel, dostával léky na bolest, nechtěl jíst ani pít, moc toho nenamluvil, bylo mu velmi zle. Jeho smrt byla podle doktorů vysvobozením.

„On víceméně hlavně spal, protože byl pod anestetiky a morfiem. Žádná operace by mu už nepomohla, a tak ho nechali odejít,“ řekl zdroj motolské nemocnice, kde byl Uzel hospitalizován. „On věděl, že se konec blíží. Byl smířený, tušil, že má už jen pár hodin. Byl vzdělaný a věděl, co přijde,“ dodal.

Důvody k pitvě prý nebyly, je jasné, že v jeho věku, s rakovinou a po problémech, které s sebou přinesl prodělaný covid, neměl slavný lékař příliš šancí na přežití. „V jeho věku už nebyla nutná. Diagnóza byla jasná, nebyl tedy důvod k pitvě,“ říkají doktoři.

Zdroj: Přehledně24, BleskiDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články