Prezident navštívil v Dánsku královské stáje. Jejich součástí je i české plemeno kladrubských koní

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Petr Pavel
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Prezident Petr Pavel navštívil další zahraniční stát, tentokrát jím bylo Dánsko. Tam podnikl mnoho politických návštěv. Kromě nich se ale sledujícím na sociálních sítích svěřil s tím, že navštívil i místní královské stáje, aby si prohlédl tamní krásné koně.

Pavel vyzval v Kodani demokratický svět k jednotě, uvádí server iDNES. Kromě politických témat ale řešil s místními zástupci i mnoho dalších věcí. V rámci přátelských vztahů zavítal i do stájí, kde se překvapivě najde spojení mezi Českem a Dánskem.

Kladrubský krasavec

Petr Pavel má zvířata rád. Sám má doma kočku, s níž se na sociálních sítích pochlubil už několikrát. Ani koní se ale nebojí a pohladit si některé z těch královských pro něj byl velký zážitek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Pavel (@prezident_pavel)

„Dánsko a Českou republiku spojuje mimo jiné i plemeno kladrubských koní, kteří jsou součástí stájí dánského královského dvora už 30 let. Jednoho kladrubáka dokonce královna dostala i minulý rok k výročí 50 let od své korunovace,“ napsal prezident na svém instagramu.

Ne všichni reprezentovali dokonale

I návštěva stájí probíhala v rámci oficiálního jednání, Petr Pavel se tak se zvířaty vyfotil v obleku, což jeho sledující velmi ocenili. Podle jejich slov může být Česká republika hrdá jak na kladrubské koně, tak právě na našeho současného prezidenta.

Někteří lidé si jen povšimli toho, že ne všichni vypadají na fotkách dobře. „Pane prezidente, někdo by měl zapracovat na reprezentativnějším vzezření vaší asistentky. Na dnešních fotkách děs,“ vzkázala Pavlovi paní Ivana.

Jinak jsou ale snímky prezidenta jen chváleny a lidé jsou očividně rádi, že nás v Dánsku reprezentuje právě on.

Zdroj: iDNES, OnlyU, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články