Představitelka Lenky Láskorádové se zbavila anorexie díky J. K. Rowling. Natáčení Harryho Pottera jí změnilo život

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Evanna Lynch
Zdroj: Profimedia

Mnoho herců z filmů o Harrym Potterovi má s autorkou knižní předlohy J. K. Rowling spory. A to především kvůli jejím negativním názorům na transgender komunitu. Představitelka Lenky Láskorádové má ale se spisovatelkou vztahy dobré. V minulosti jí prý Rowling dokonce pomohla se zdravotními problémy.

Evanna Lynch se objevila až v pátém filmu s názvem Harry Potter a Fénixův řád. Pro další snímky se pak ale stala velmi významnou postavou. Role Lenky Láskorádové jí velmi sedla a herečku proslavila. Dala jí ale mnohem víc než popularitu.

Překvapivá odpověď

Když bylo Evanně 12 let, bojovala s poruchou příjmu potravy, konkrétně s anorexií. Podle jejích slov každý, kdo si něčím podobným prošel, dobře ví, že takový problém ovládne jednoduše celý váš život. Bylo pro ni neskutečně náročné bojovat.

Díky příběhům Harryho Pottera to ale dokázala. Nejprve ji zaujaly první díly vyprávění, potom si začala se samotnou autorkou knížek psát.

„Napsala jsem jí jako první. A ona k mému překvapení odepsala. A pak jsme si začaly hodně povídat, a nakonec se z nás staly kamarádky,“ cituje představitelku Lenky server The Irish Times.

Změna života

Když dostala nabídku účinkovat ve filmech, byla nadšená. Změnilo jí to život. Začala se soustředit především na svou roli. Tehdy už problémy s příjmem potravy řešila delší dobu právě s autorkou knih o kouzelnickém chlapci.

„Rowling mi hodně pomohla. Postava Lenky mě pak inspirovala k dalším změnám. Mnoho mých problémů bylo způsobeno tím, že jsem si připadala divná. Střelenka mi ale ukázala, že být divný je v pořádku,“ vysvětlila Lynch.

Ačkoli mnoho herců z Harryho Pottera má s autorkou knih problémy, Evanna je ráda, že se jí dříve mohla svěřit a že právě i díky ní se zbavila svých démonů, jak sama říká. Blízké jsou si s Rowling dodnes.

Zdroj: Bussines Insider, Daily Mail, Digital Spy, Cosmopolitan, The Irish Times, People, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články