J. K. Rowlingová odmítá uznat trangender ženy. Martina Navrátilová se jí zastává, proti je Daniel Radcliffe

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
J K Rowling
Zdroj: Profimedia

Autorka knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingová je svými transfobními názory známá. V minulosti se už několikrát k tématu vyjádřila a mnoho lidí ji za to odsuzuje. Nedávno na svém twitteru uveřejnila další z příspěvků protestující proti transgender osobám.

„Opakujte po nás: Trangender ženy jsou také ženy,“ uvádí fotka, kterou Rowlingová sdílela. Spisovatelka k příspěvku stručně a jasně napsala pouze slovo „NE“.

Pod příspěvkem se v komentářích strhla řada negativních komentářů, mezi kterými Rowlingová uvádí, že by raději šla na dva roky do vězení, než aby transgender ženy uznala jako právoplatné ženy.

Navrátilová se jí zastala

Reakce Rowlingové už možná mnoho lidí nepřekvapuje. Tentokrát se jí ale zastala i bývalá česká tenistka Martina Navrátilová. Ta sama měla s transfobním vyjadřováním v minulosti problémy.

„Uvádět fakta není transfobní,“ napsala a sdílela spisovatelčin příspěvek. „I kdybyste měla pravdu, konstatovat něco jenom za účelem toho, abyste srazili k zemi jinou osobu, není příliš působivé,“ odpověděla v komentářích uživatelka Christy Willis.

Tenistka uvedla, že nehodlá od svého tvrzení ustupovat ani o krok. „Není třeba dělat žádné kroky zpátky. To, že jsou transgender ženy také ženy, pro nás přece neznamená žádné ubírání práv,“ vzkázala Navrátilové uživatelka Friederike.

Herec Harryho Pottera Rowlingovou odsoudil

Reakci na současný, ale i na minulé příspěvky spisovatelky, které se jakkoli týkají transgender komunity, odsoudil i herec Daniel Radcliffe, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil hlavní roli.

„Transgender ženy jsou také ženy. Jakékoli opačné prohlášení je proti důstojnosti transgender lidí a je v rozporu se všemi informacemi poskytovanými profesionálními zdravotnickými asociacemi, které mají v této věci mnohem více odborných znalostí než Rowlingová nebo já,“ cituje herce Sportskeeda.

Radcliffe se už v minulosti zasazoval o větší podporu transgender a nebinárních komunit. Navrátilová ani jeho názory nenechala na sociální síti bez připomínek. „Buďte ticho, Danieli. Jen buďte ticho,“ vzkázala mu.

Zdroj: Twitter, Daily Mail, Sportskeeda

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články