Podle Evy Holubové by měl Babiš raději mluvit slovensky, když česky pořádně neumí. Na Hradě ho nechce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
eva holubova
Zdroj: Nextfoto

Už před prvním kolem voleb se Eva Holubová svěřila, že bude volit generála Petra Pavla. Tehdy na instagramu uvedla důvody, proč mu dá svůj hlas. Po prvním kole má jasno v tom, že ho bude i nadále podporovat. Kromě toho, že chce, aby se stal prezidentem, také výrazně protestuje proti tomu, aby na Hradě byl Babiš.


„Volím si za prezidenta České republiky armádního generála Petra Pavla. Píšu ‚volím si‘, protože je to pro mě osobně opravdu vyvolený kandidát. A to nikoliv proto, že je to fešák, mám svého doma. Ale protože splňuje předpoklady, které má mít hlava státu a vrchní velitel vojsk,“ uvedla herečka před časem.

Ve druhém kole pro ni ale jde už nejen o volbu srdcem, ale také rozumem. Nechce si totiž prý ani představovat, že by na Hradě skončil Andrej Babiš. Proti tomuto kandidátovi má mnoho výhrad. Jednou z nich je i jeho rétorika.

O Pavlovi jenom lže

Svého hojně sledovaného instagramu využívá Holubová i k tomu, aby se k lidem nedostávaly mylné informace, uvádí Aha! Herečka se tak vyjadřuje například k tomu, co Andrej Babiš o svém oponentovi v médiích tvrdí. Pokouší se jednoduše lidem ukázat, jaká je podle ní skutečnost.

„Babiš říká takové věci, že Petr Pavel nezná žádného státníka, že dohledal fotku pouze s bulharským prezidentem. To je pro mě, jako když mu to píšou Cimrmani, to je šílený,“ cituje herečku Extra. Holubová dodává, že část voličů Babiše chápe.

„Já ani nemám nic proti těm voličům, co volí Babiše, kromě těch, kteří ho volí z prospěchu. Ale když volí třeba ze strachu nebo z naděje, tak si říkám, že to je vina tohohle celého světa, že jim to nikdo nevysvětlí, že prezident nemůže vyhlásit mobilizaci. Hele, já vám to řeknu takhle: Babiš – už mě nebabíš,“ uvedla.

Česky podle ní Babiš neumí

O tom, že je Andrej Babiš ze Slovenska a s češtinou má problémy, se všeobecně ví. Někteří lidé si z toho dělají legraci, jiní kandidáta na prezidenta kritizují. Podle Evy Holubové by se raději neměl expremiér ani snažit mluvit česky.

„Já bych si sedla a řekla bych: Proč? Proč myslíš? Proč ty jako Čech chceš Slováka? Já chápu na ministra, na nějaké odborné věci, ale proč chceš, aby na hradě českých králů nebyl Moravan? Nebo Čech? Co ti na tom vadí? A ještě takový, který przní češtinu?“ ptá se.

„Radši ať mluví slovensky, já mám slovenštinu docela ráda,“ dodává s tím, že v češtině zkrátka Babiš nevynikal nikdy a nejspíš nikdy ani nebude. A takový jedinec, který neumí pořádně ani mluvit naším jazykem, pro ni rozhodně není vhodným člověkem na Hradě.

Zdroj: Aha!, Extra, OnlyU, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články