Petra Špalková třikrát přišla o dítě. Dnes hraje v kriminálce po boku vymodlené dcery

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Petra Spalkova
Zdroj: Profimedia

Petra Špalková si zahrála v mnoha filmech a seriálech, v poslední době se mluví ale především o její roli v krimiseriálu s názvem Stíny v mlze. A to nejen proto, že zde předvádí vynikající výkon, ale také proto, že hraje po boku své dcery Andělky. Tu si vymodlila, holčička se jí totiž narodila po třech neúspěšných těhotenstvích.

Špalková žila nějaký čas v manželství s režisérem Janem Chaloupkou. Ten byl ale ve vztahu velmi manipulativní a ona si s ním prošla peklem. Byla v neustálém stresu a to se samozřejmě podepsalo na jejím zdraví.

Třikrát přišla o dítě

Jelikož byla Petra pod neustálým strem, došlo u ní k takzvanému zamlklému těhotenství. Jde o stav, při kterém plod v raném stadiu vývoje odumře, na rozdíl od samovolného potratu ale není vyloučen z těla.

Bohužel se to stalo hned třikrát. Herečka se tak obávala, že se nikdy vysněného potomka nedočká. Nakonec se jí ale podařilo život změnit k lepšímu. Se svým mužem se rozvedla a našla si nového partnera. A s tím se jí podařilo otěhotnět a následně mu porodila dceru Andělku, později pak ještě syna Aloise.

Natáčení s dcerou bylo psychicky náročné

„Andělka měla v osmi letech nakoukáno šest shakespearovských her včetně Richarda III. a Othella. Jsou to těžké tituly, které dítě nemůže intelektuálně obsáhnout, ale je dobré, když si z nich dovede chytit příběh,“ říká herečka s tím, že její dcera se o herectví skutečně zajímá.

Na Andělku je herečka hrdá, přesto pro ni ale natáčení bylo velmi náročné. „Byly tam dva těžké momenty. Samotný únos, když ji Mirek Hanuš hodil do dodávky, a pak výstřel z pistole. Scénu, kdy jsem jí střílela nad hlavou, jsme točili v podzemí, v betonové místnosti s nízkými stropy,“ popsala Petra pro TV Guru.

V seriálu nakonec maminka i dcera ztvárnily své role dokonale a jedna na druhou mohou být hrdé. Andělka po mamince zdědila talent a je možné, že se v budoucnu také proslaví jako herečka.

Zdroj: iDNES, Novinky, TV Guru, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články