Petra Špalková kvůli nešťastnému manželství třikrát přišla o dítě. Absolvovala i očistný rituál u šamana

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Petra Spalkova
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Herečka Petra Špalková před kamerou působí jako silná žena, kterou jen tak něco nezlomí. Ve svém životě si ale prošla situacemi, ve kterých si sáhla na úplné dno. Nejenže kvůli stresu z náročného manželství musela požádat o pomoc psychiatra, třikrát navíc přišla kvůli psychickým problémům o dítě.


Režisér Jan Chaloupka měl do ideálního manžela daleko. „Můj první muž mi naznačoval, že naše manželství není funkční kvůli mně. Že já do něj nosím a vytvářím problémy,“ svěřila se herečka v minulosti.

S odstupem času si Špalková uvědomuje, že Chaloupka byl manipulátor, kvůli němuž ve vztahu velmi trpěla. „Byl velmi přesvědčivý, takže ve mně dokázal vzbudit patřičný pocit viny. Přesvědčil mě, že všechny chyby našeho manželství padají na mou mističku vah,“ doplnila.

Třikrát přišla o dítě

Byla pod neustálým nátlakem, žila jen ve stresu. To se na ní přirozeně podepsalo. Server Blesk popisuje, že u Špalkové došlo z těchto důvodů k takzvanému zamlklému těhotenství.

Jde o stav, při kterém plod v raném stadiu vývoje odumře, na rozdíl od samovolného potratu ale není vyloučen z těla. A to se stalo hned několikrát. Špalková tak přišla celkem o tři děti.

Psychiatr i šaman

Později se Petra dokázala postavit na vlastní nohy. Manžela manipulátora opustila a začala se léčit. „Rozhodla jsem se něco s tím dělat a hledala odborníka, aby to se mnou rozebral. Docházela jsem pak k němu pravidelně třičtvrtě roku,“ svěřila se pro Aha!

Nějaký čas přemýšlela herečka o adopci. V jednom svém životním období se dokonce oddala praktikám šamana, se kterým podstoupila očistný rituál.

Nakonec pro ni život za její utrpení nachystal odměnu. Herečka se seznámila s o deset let mladším Miloslavem Tichým, se kterým dnes žije ve šťastném vztahu. Dokonce se jim podařilo založit rodinu, kterou si Petra vždy přála.

Zdroj: Aha!, Instory, Blesk, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články