Petra Kvitová celá vysmátá zapózovala u stromečku na Staroměstském náměstí. Na smutné výročí už nemyslí

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Kvitova Petra
Zdroj: Korektura

Úspěšná česká tenistka Petra Kvitová má zase důvod k úsměvu. Na svém Instagramu se pochlubila fotkou ze Staroměstského náměstí, kde vedle vánočního stromečku jen září. A to navzdory tomu, že před několika dny minulo smutné výročí, které jí změnilo celý život.

Petra Kvitová měla v roce 2016 úspěšný rok. Se svými kolegyněmi vyhrála tenisový Fed Cup, na olympijských hrách získala bronz. Vše se ale zničehonic změnilo, a to 20. prosince 2016.

Přepadena ve vlastním bytě

Petra byla ten den přepadena ve svém vlastním bytě v Prostějově. Útočník se sportovkyni vnutil do bytu pod záminkou revize kotle.

Uvnitř bytu pak došlo k souboji, který skončil řezným zraněním Petřiny levé ruky. Útočník byl nakonec dopaden a soud ho odsoudil k jedenáctiletému odnětí svobody.

Po pěti letech vypadá Patra Kvitová i v tomto jistě psychicky náročném období spokojeně. Dokazuje to její nová instagramová fotografie, na níž vysmátá pózuje u stromečku v centru Prahy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petra Kvitova (@petra.kvitova)

Problémy s důvěrou

O tom, že tomu tak ještě nedávno nebylo, promluvila Petra pro britský deník The Guardian. V rozhovoru z roku 2019 uvedla, jak je pro ni obtížné věřit znovu lidem.

„Důvěřuji lidem, které znám dlouho, ale nevěřím příliš lidem, které znám jen krátce. Nemůžu jet v taxíku sama s muži. Když jsem ve městě nebo na ulici, skoro běžím. Někdy mám obrovský strach, že mi někdo stojí za zády. Je to těžké,“ svěřila se deníku.

Pomohl jí přítel

Podle všeho se situace zlepšila, když si sportovkyně našla konečně někoho, o koho se může skutečně opřít a s kým je momentálně šťastná.

Už před více jak půl rokem potvrdila vztah se svým trenérem Jiřím Vaňkem. O jejich vztahu se ale spekulovalo už mnohem déle. Důležité je, že je Petra Kvitová konečně šťastná.

Zdroj: Expres.cz, Instagram, The Guardian

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články