Petr Vachler pátrá po smyslu života. Nejí maso a chodí všude bos

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
petr vachler
Zdroj: Nextfoto

Petr Vachler, známý český režisér a producent, nedávno představil svůj dlouho očekávaný film s názvem Tajemství a smysl života. V něm neřeší nic menšího než smysl naší existence. Sám režisér je proslulý alternativním životním stylem.

Petr Vachler se narodil v roce 1966 ve Strakonicích. Již v 90. letech založil produkční firmu Vachler Art Company (VAC) a později v roce 1993 stál u zrodu výročních filmových cen Český lev.

V roce 1995 založil Českou filmovou a televizní akademii (ČFTA) a působil v ní jako výkonný ředitel až do roku 2013.

Podílel se na tvorbě televizních pořadů, např. Kinobox, Prology, Dotkněte se hvězd a Vsaďte se, a v roce 2005 natočil svůj první celovečerní hraný film s názvem Doblba!

Tento rok uvedl Petr Vachler svůj druhý celovečerní hraný film Tajemství a smysl života, který je nepochybně jedním z nejambicióznějších děl české kinematografie.

Ve snímku, který kombinuje hraný film, animaci a dokument, si zahráli Jan Budař, Josef Polášek, Barbora Seidlová či Vladimír Javorský.

Hledání odpovědí

Počátky nového filmu, jehož tvorba trvala přes 10 let, se začaly rodit po intenzivním zážitku v Mexiku v roce 2009, kde si Vachler uvědomil, že svět tvoří síť vibrací a frekvencí.

Následně se začal věnovat otázkám po smyslu života, lásky, strachu a smrti, které rozebíral se známými osobnostmi různých oborů, včetně kvantové fyziky, filozofie a spirituality.

„Vytvořil jsem si sadu otázek: co je to láska, co je to strach, co je humor, kdo jsem já, kdo jsi ty?… Začal jsem je pokládat známým osobnostem, z čehož vždy vznikl více než hodinový rozhovor. Mám jich přes sto. Pro film jsem vybral asi šedesát osobností,“ řekl Vachler serveru Novinky.

Všechno souvisí se vším

Petr Vachler však nepoutá pozornost pouze svojí tvorbou, ale také názory a životním stylem.

Silným zážitkem pro něj byl 50denní půst, kdy naplno pocítil propojení s přírodou, kvůli čemuž také začal chodit všude bos.

„Vzdal jsem se na 50 dní stravy a 38. den jsem zahodil boty. Začal jsem cítit více energie a zůstalo mi to. Někdy stojím v blátě, někdy na kameni, ale na rozdíl od vás vím, na čem stojím,“ vysvětlil redaktorovi Expresu.

Propaguje také veganství a namluvil i dokument o životě hospodářských zvířat v Česku Svědectví.

„Všechno souvisí se vším, a to ve všech časových rovinách. Proto je důležité, abychom přestali bezohledně ničit přírodu a ubližovat jiným tvorům. Proto si myslím, že je veganství nezbytným krokem k harmonii,“ řekl Novinkám.

Zabývá se nejen smyslem života, ale také podstatou celého vesmíru.

Je přesvědčený, že svět je pouhým snem, jakousi kosmickou hrou. To mu potvrdil i jedenáctidenní pobyt v úplné tmě, kdy „viděl“, aniž by potřeboval oči. Že žijeme ve snu, má potvrzovat i existence lidí, kteří nepotřebují jíst. Něco takového by nemělo být v naší „realitě“ možné.

Nadpozemský zážitek si Vachler odnesl i ze setkání s UFO. V roce 2013 měl na Šumavě s dalšími 11 lidmi spatřit „bezhlučný černý grafitový diamant levitující asi šest metrů nad zemí“.

Jednalo se o další střípek potvrzující jeho domněnku, která je mimochodem úvodní větou traileru k novému filmu, že „skutečný svět je za oponou“.

Zdroj: Expres, Novinky, iDNES

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články