Pavlína Pořízková vnímá hněv kvůli válce v Izraeli. Naštvané komentáře jsou ale podle ní pouze prděním v místnosti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Pavlina Porizkova
Zdroj: Nextfoto

Pavlína Pořízková je silně znepokojená válkou v Izraeli. Na své sociální síti se k situaci vyjádřila už několikrát. Vnímá to, jak je společnost rozpolcená. Zároveň podle ní ale není nejlepší cestou vylévat si emoce tím, že bude člověk psát pod příspěvky naštvané komentáře.

V nedávné době se Pořízková vyjádřila k teroristickým útokům skupiny Hamás. Ta se v Izraeli dopouští krutého jednání a podle modelky je třeba o situaci mluvit. Jak uvádí, mlčení není řešením.

Nikdy neviděla tolik hněvu

Jak se dalo očekávat, dočkala se Pořízková mimo jiné také kritiky. Okamžitě se proti ní ohradila a uvedla, že problém, o kterém mluví, rozhodně neřeší samotnou válku v zemi, ale spíše kruté jednání teroristické skupiny.

„Tento konkrétní problém NEMÁ DVĚ STRANY. Nevidím nic – žádnou politiku, žádnou historii, žádnou kulturu – jako ospravedlnění toho, co Hamás v posledních dnech udělal. Pokud to ospravedlňujete, schvalujete vraždu lidí, které jste nějak určili jako méně hodnotné,“ napsala.

Po několika dnech sdílela další příspěvek, ve kterém píše, že nikdy dříve neviděla na sociální síti tolik hněvu jako nyní. Lidé jsou naštvaní na válku, zlobí se na teroristy, nadávají ale také jeden druhému.

„Hněv je pro mnohé jedinou možností, kterou teď mají. Máte pocit, že když zvýšíte hlas, budete slyšet. Opak je pravdou. Ve skutečnosti jsou naštvané komentáře jenom takovým prděním v místnosti,“ uvádí Pořízková.

Snaží se myslet pozitivně

Sama modelka situaci silně prožívá. Snaží se ale myslet na všechny pozitivní věci kolem sebe a nenechat se ovládnout hněvem. Pomáhá jí v tom její partner, kterému se nedávno rozhodla ukázat Českou republiku. Společně totiž žijí v USA.

„Beru svého muže do své rodné země. Poprvé ve střední Evropě, poprvé v Bratislavě. Obávám se, že následujících pár týdnů tu budou jen fotky nás dvou, zachycující naši roztomilost v České republice,“ napsala nedávno u zamilované fotky.

Pořízková si uvědomuje hrůzy války. Mluví o nich a sdílí svůj názor. Zároveň se ale snaží, aby její příspěvky byly i o něčem jiném, aby se netýkaly pouze jediného tématu. Chce dát očividně lidem najevo, že i v těžkých dobách existují důvody k radosti.

Zdroj: Instagram, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články