Obžalovaný psychiatr Cimický skončil v nemocnici. Předávkoval se léky. Jeho případ je srovnáván s Dominikem Ferim

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Jan Cimicky
Zdroj: Profimedia

Jan Cimický skončil ve vážném stavu v nemocnici. Psychiatra, který je v několika případech obviněn ze zneužívání žen a také z vydírání, převezla v neděli sanitka do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Důvodem mělo být předávkování léky.

Ačkoli zatím není jasné, zda šlo o nehodu, nebo o pokus o sebevraždu, vzhledem k tomu, čím si v poslední době Cimický prochází, si veřejnost poměrně rychle udělala jasný názor. Lékař pravděpodobně nevydržel psychický nápor ze strany médií a úřadů.

Lítost očekávat nemůže

Cimického našla v bezvědomí jeho sekretářka v centru duševního zdraví, kde měl Cimický roky svou ordinaci, píše Super. Téměř okamžitě se sociální sítě začaly plnit reakcemi na událost.

„Co k tomu říct,“ napsala na svém instagramu moderátorka pořadu Sama doma Martina Vrbová Hynková, jež má být jednou z obětí, kterou Cimický zneužil.

„Na to není co říct. Lítost očekávat asi nemůže,“ komentovala její příspěvek herečka Alice Bendová. „Přeju mu brzké uzdravení. Aby mohl stanout před soudem, vyslechnul si, jakou bolest tolika ženám způsobil, a byl za to řádně potrestaný,“ píše uživatelka Katka.

Podobnost s Feriho případem

Mnoho lidí srovnává případ psychiatra Cimického se situací Dominika Feriho, který byl ze znásilnění a sexuálního obtěžování žen obviněn už dříve. Ten se o sebevraždu pokusil loni v květnu, připomíná Život v Česku.

Feri se tehdy pobodal do břicha a podřízl si zápěstí. Ferimu v současné době hrozí až 10 let vězení, sám ale stále vinu odmítá. Cimického měl čekat začátek hlavního líčení 7. listopadu. Zda to jeho zdravotní stav dovolí, to se teprve uvidí, doplňují Novinky.

Zdroj: Super, Novinky, Život v Česku, Česká televize, OnlyU, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články