Nestárnoucí fešák George Clooney oslavil 60. Před krásnou právničkou randil i se slavnými kolegyněmi

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
geroge clooney
Zdroj: Serge Rocco / Shutterstock.com

Herec, režisér, scenárista a majitel několika filmových cen. To všechno je George Clooney. Zároveň jde také o muže, který jako kdyby nestárnul a dlouhé roky je stále krasavcem, jenž pohledem donutí roztát každé ženské srdce. Věřili byste tomu, že včera už oslavil šedesátku?

Narodil se jako syn moderátora Nicka Clooneyho. I další členové v jeho rodině ale mají umělecké nadání. George je synovcem slavné zpěvačky Rosemary Clooney a herce Josého Ferrera.

Není divu, že s takovými geny se rychle herec proslavil a stal se miláčkem davů. Za své herecké výkony obdržel do současnosti tři Zlaté glóby a dva Oscary. Podle všeho se ale zatím kariéru pověsit na hřebík nechystá.

Nejvíc sexy osobnost všech dob

George Clooney začal svou filmovou kariéru v roce 1987, kdy si poprvé zahrál ve filmu Vyšší škola strachu. Později se objevil ve slavnějších snímcích, díky kterým si ho dnes pamatujeme.

K těm patří například Od soumraku do úsvitu, Batman a Robin, Dannyho parťáci nebo Památkáři, u kterých se podílel na scénáři a režii. Ve všech filmech dokázal, že je osobností, která nemá problém přilákat davy fanynek.

V roce 2005 se dokonce stal nejvíce sexy osobností všech dob. Na tu ho pasoval časopis TV Guide ve svém žebříčku padesáti TOP sexy osobností. Na seznamech nejpřitažlivějších osob se ale Clooney objevuje opakovaně.

A zdá se, že nejen pro fanynky je Clooney přitažlivým. Vystřídal totiž několik vztahů se slavnými ženami. Nikoho nepřekvapí, že k nim patří samé krásky. S právničkou Amal má dnes krásná tříletá dvojčata.

Krátký románek měl ale také s několika slavnými osobnostmi, mezi které patří Talia Balsam, Elisabetta Canalis, Renée Zellweger, Kelly Preston nebo Stacy Keibler.

Rozhodně se nechystá s kariérou skončit

Herec má za sebou dnes desítky úspěšných rolí a mohl by si s klidem užívat volna. O peníze díky svým výkonům nouzi nemá, a že se na něho zapomene, toho se bát také nemusí.

On ale podle svých slov ještě odpočívat nehodlá. Šedesátka je podle něj jenom začátkem života. Necítí se ještě jako stařík a sami musíte uznat, že ani ve svém věku vůbec špatně nevypadá.

George Clooney toho chce využít. Dokud to jde, rád by pro své fanoušky připravoval další snímky, na kterých se bude podílet ať už herecky, tak třeba někdy i jako producent či režisér.

V současné době proto pracuje na natáčení nového filmu s Julií Roberts v hlavní roli, podrobnosti ale prozatím neprozradil. Mimo to se věnuje charitativní činnosti a pravidelně komunikuje s fanoušky na svých sociálních sítích.

Přejeme Clooneymu hodně štěstí do života. Narozeniny jistě oslavil a brzy nás snad potěší nějakou tou narozeninovou fotkou, která se snad objeví na jeho profilu na Facebooku či Instagramu.

Zdroj: People, NME
Autor: Šárka Cvrkalová

Související články