Nelly Sofie Gottová slaví 14. narozeniny. Mistrova nejmladší dcera raději stojí v ústraní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Gottova Charlotte Ivana Nelly
Zdroj: Nextfoto

Nejmladší dcera našeho zesnulého mistra Karla Gotta Nelly Sofie Gottová slaví narozeniny. Dne 28. května tomu bude 14 let, co se narodila. Je spíše tišší povahy a oproti starší sestře o ní není moc slyšet. Zdědila však po tatínkovi také pěvecký talent a navíc je velmi šikovná pohybově. Mistr ve své knize Cesta za štěstím prozradil, dle čeho pro ni vybírali jméno a jak se měla jmenovat, kdyby byla kluk. Na premiéře filmu Karel, kde ji mohli fanoušci mistra vidět naposledy, bylo již poznat, že z malé holčičky vyrostla v krásnou slečnu.

Kromě sestry Charlotte má Nelly ještě sestry Lucii a Dominiku. Lucie je Nelly velmi podobná jak vzhledově, tak povahou. Také nevyhledává pozornost médií. O Dominice se však píše skoro každý týden a dalo by se říct, že je tak trochu černou ovcí rodiny.

Má cesta za štěstím

Po Gottově smrti byla vydána jeho kniha, na které na sklonku života pracoval. Zde mimo jiné uvedl, jak se vybírala jména pro jeho dvě dcery.

Je zde například uvedeno, jak prožívala manželka Ivana těhotenství se starší dcerou Charlotte Ellou Gottovou. Ačkoliv oni dva již věděli, že čekají holčičku, jejich okolí prý Ivaně neustále připomínalo, že musí porodit Karlovi syna.

„Všichni to jistě mysleli dobře, já si ale v té době uvědomil, jak i to nejvřelejší přání může být vlastně pro budoucí maminku necitlivé,“ píše v knize Karel Gott.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Karel Gott Agency (@karelgottagency)

Prozradil také, jak došli ke jménům dcer. Psali si prý jména na papír a zkoušeli je tak, aby zněla dobře s příjmením Gottová.

„Hlavně aby naše dcera měla v budoucnu na vybranou ze dvou jmen, která by byla srozumitelná i v zahraničí. Charlotte Ella Gottová. Líbila se nám zdvojená ‚tt‘ a ‚ll‘. Charlotte jako Karla po mně a Ella po mé jazzové bohyni Elle Fitzgerald,“ vysvětlil v knize význam jména starší dcery.

Když poté čekali svého druhého potomka, vybírali zpočátku i klučičí jména. Jedním z favoritů bylo jméno Kristián.

„Kdyby se náš syn jmenoval Kris Gott, znělo by to stejně, jako když se v Německu a Rakousku zdraví Grüß Gott,“ píše pobaveně v knize.

Jak již všichni víme, narodila se dcera a výběr jejího jména byl prý složitější.

„S vybíráním jména pro druhé děvčátko to bylo trochu složitější, protože teď muselo být znělé nejen k příjmení Gottová, ale mělo pěkně ladit i se jménem Charlotte Elly. Nakonec jsme se shodli na Nelly, zdvojené ‚ll‘, a Sofie podle úchvatné Sophie Loren, náš společný herecký idol s Ivanou.“

Žije zatím spíše v ústraní

Zatímco o její starší sestře se hodně mluví zejména v souvislosti s jejím zděděným pěveckým talentem, o Nelly se toho moc neví.

Neznamená to však, že by byla o to méně nadaná. Stejně jako její sestra se věnuje zpěvu a zároveň tanci. Zahrála si například v muzikálu Marie Antoinetta, kde ukázala nejen pěvecké, ale právě i taneční nadání.

Dokonce pro svého otce nazpívala píseň k narozeninám s názvem „Píseň pro Karla“. Je však tišší povahy a vždy stála spíše v pozadí.

„Neměl jsem tak dlouho čekat. Přál bych si je obě vidět vyrůstat, přivést je k oltáři,“ říkal prý mistr na sklonku svého života. Je pravdou, že Nelly bylo pouhých 11 let, když její otec zemřel, a tuto ztrátu nesla velmi špatně.

Nyní je jí už 14 let a vyrostla z ní krásná mladá slečna, na kterou by byl její tatínek jistě velmi pyšný. I my posíláme gratulace k jejím narozeninám a možná se dočkáme i nějaké narozeninové fotky.

Zdroje: Extra, Kafe

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články