Názor: Andrej Babiš se místo práce chlubí vánočkou. Na politiku jednoduše peče

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Kdy byl Andrej Babiš naposledy v práci, nikdo neví. Zato mají ale jeho sledující dokonalý přehled o tom, kam si právě jede povídat s lidmi nebo jak se připravuje na Vánoce. Politik v současné chvíli kandiduje na prezidenta, stíhá se fotit s fanoušky, péct a ještě se tím vším chlubit na facebooku. Není se čemu divit, že některé jeho povinnosti musely jít stranou. Možná by si měl ale žebříček priorit srovnat tak, aby v něm pečení vánočky nefigurovalo výše než jeho pracovní nasazení.

Tento text obsahuje názory autorky.

„Tak jak se mi povedla?“ ptá se Babiš na facebooku. Tam se lidem pochlubil s čerstvě upečenou vánočkou, na kterou je očividně velmi pyšný. Minimálně podle počtu fotek, které s ní nasdílel, je to zjevné. Mohl by jí klidně vytvořit vlastní fotoalbum, kde by byl zachycen postup od zadělávání těsta přes pletení až po konečný výsledek.

Každá z fotek je navíc oceněna desítkami komentářů. Většinu lidí v nich zajímá především to, jak Babiš peče vánočku. S tím, že byl letos v práci zhruba pětkrát, si ale starosti nedělají.

Někteří lidé ale umí politika pochválit i po zásluze. „Tohle by vám docela šlo. Nechtěl byste u pečení zůstat?“ ptá se například jeden z nich.

A co takhle do práce?

Už když začal Andrej Babiš jezdit se svým karavanem po republice, politikům se nelíbilo, že si místo práce výletuje. Tehdy ještě tvrdil, že nejde o žádnou kampaň.

Před nějakým časem ale také tvrdil, že by nikdy nekandidoval na prezidenta, takže je jasné, že jeho slova zase tolik neznamenají.

Když se pochlubil s vánočkou, někteří vládní zástupci to už nevydrželi a rýpli si do něho. „Normální poslanec je dnes v práci ve sněmovně, kde se projednává nejdůležitější zákon roku – státní rozpočet! Ale předseda hnutí ANO Andrej Babiš na to péče. A to doslova,“ napsal na twitteru například ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Že Babiš na politiku jednoduše peče, je evidentní. Toho, že nechodí Andrej Babiš do práce, si překvapivě všimlo i mnoho jeho sledujících na facebooku. „Je moc hezké, že pan Babiš pomáhá téměř každé profesi. Je vidět, že umí téměř všechno. Ale pokud mě paměť neklame, byl zvolen do PS, kde není téměř vidět. Nebylo by fajn, kdyby se už začal věnovat vlastní práci? Kdo z nás může takto sr*t na práci a brát za to plat?“ ptá se někdo.

„Jako pekař v Penamu dobré, ale jako poslanec? A natož prezident,“ rozčiluje se další. Jiný uživatel facebooku má zase dojem, že vánočku Babiš ani nepekl a z Penamu si ji na focení jen přivezl. V jiném komentáři zase někdo doplňuje: „Takže zítra místo do práce půjdu péct vánočku a dám to na FB. Když to funguje jako důvod nejít do práce a být za to velmi dobře zaplacen… Neuvěřitelná drzost a pohrdání lidmi.“

Ostatní ho motivují

Andrej Babiš sice dostal od pár sledujících tak trochu ledovou sprchu, trápit ho to ale nemusí. Stále se totiž najde dost těch, kterým více záleží na vánočce než na tom, co dělá, nebo tedy spíše nedělá, v Poslanecké sněmovně. „Pokud jste vánočku i pletl, tak jste borec,“ píše například někdo. Taková slova pak Babiše k podobnému sdílení příspěvků motivují.

A na závěr jsou tu komentáře, u kterých si nejspíš ani sám Babiš není jistý, zda jsou psány s vážnou tváří, nebo překypují ironií.

„Krásná vánočka a milý, upřímný a veselý člověk k tomu. Prostě bomba,“ napsal někdo. „Jste borec, umíte všechno!“ dodal další.

Zda byly tyto zdánlivé poklony myšleny skutečně, to se nejspíš nikdy nedozvíme.

Zdroj: Facebook, Twitter

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články