Michael Fagan překonal ochranku Buckinghamského paláce. Se svým obsazením v seriálu Koruna nikdy nesouhlasil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Michael_Fagan
Zdroj: Profimedia

Ochrana britské královské rodiny by měla být neprolomitelná. Zvláště pokud se jedná o nejdůležitější osobu země vůbec. Přesto se v minulosti podařilo Michaelu Faganovi proniknout až do ložnice tehdejší britské královny Alžběty II. Událost z roku 1982 byla dokonce později zaznamenána v seriálu.

Fagan se nevloupal do paláce pouze jednou. První vloupání uskutečnil v červnu. Dostal se tam podle svých výpovědí přes kanalizace. Ukradl několik skleniček, pak ale v kuchyni vyděsil služebnou, která zavolala pomoc, popsal Harper’s Bazaar. Jemu se ale podařilo uniknout.

Dostal se až před královnu

Při druhém pokusu se Faganovi podařilo dostat až ke královně. Spustil sice alarm, podařilo se mu ale včas se schovat a stráže si myslely, že se jedná o systémovou chybu, píše Business Insider.

Královna před narušitelem utekla, a on byl dokonce zatčen. Byl nicméně prohlášen za nemocného a tři roky strávil v psychiatrické léčebně. Ke královně údajně pronikl proto, aby si s ní popovídal o svém životě.

Po propuštění z léčebny se k Michaelovi vrátila jeho žena, která se do něho znovu zamilovala a byla ochotná mu všechno odpustit. Jenomže se společně začali podílet na obchodu s heroinem. Nakonec byli oba zatčeni a posláni za mříže.

Špatný herec, samé lži

Příběh Michaela Fagana inspiroval i tvůrce seriálu Koruna. Jeden díl celý věnovali právě příběhu o jeho vloupání do Buckinghamského paláce. Jenomže podle samotného výtržníka se inspirovali pouze historkami a celou událost zpracovali velmi nepřesně.

„Ten herec se mi nepodobá, nemá charisma a celé to bylo úplně jinak,“ řekl v roce 2020 o Tomu Brookeovi. Doplnil, že ho tvůrci zpracovali příliš drze, on totiž nikdy žádné hrubé řeči ke královně neměl a rozhodně se nevloupal do paláce proto, aby jí ublížil.

„Je nevychovaný a hrozivější než já. Zaskočilo mě, když jsem viděl, jak mě Brooke hraje. Určitě mohli najít někoho, kdo vypadá aspoň trochu jako já. Ve skutečnosti vypadám mnohem lépe, on je bez charismatu a šarmu,“ doplnil Fagan.

Zdroj: Independent, Harper’s Bazaar, Daily Mail, The Sun, Smooth Radio, Business Insider

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články