Městečko Twin Peaks se dočkalo jen dvou řad. Po 27 letech přišla třetí

od Šárka Cvrkalová
1 minuta čtení
Twin Peaks
Zdroj: Profimedia

Městečko Twin Peaks se začalo poprvé vysílat v roce 1990. Dočkalo se tehdy pouze dvou sérií, s hlavními hrdiny se ale přesto stihlo mnoho lidí hodně sblížit. Po 27 letech se pak seriál vrátil na obrazovky v novém kabátě. A to i přesto, že někteří herci už tou dobou nežili.

Dale Cooper v podání Kyla MacLachlana a Harry S. Truman v podání Michaela Ontkeana velmi brzy po vraždě Laury Palmer zjistí, že ve městě Twin Peaks není vše zcela v pořádku. Mysteriózní drama se na ČSDF dočkalo hodnocení 87 %. A když se po letech vrátilo na obrazovky, byli fanoušci nadšení.

Oceněný seriál

Městečko Twin Peaks se dočkalo několika ocenění, a to včetně tří Zlatých glóbů. Režisér David Lynch a scenárista Mark Frost si při jeho tvorbě doslova libovali v náznacích. Ani po letech tak někteří diváci nemají úplně ve všem jasno a mnoho věcí si museli domyslet.

Na tom byl ale seriál založen. Nebyl pro jednoduché publikum, ale spíše pro ty, kdo rádi nad věcmi přemýšlí. Poté, co ve snímku došlo k odhalení vraha Laury Palmer, začala sledovanost seriálu upadat. A proto skončil po pouhých dvou sériích, píše Screen Rant.

Po 27 letech

V roce 2017 se seriál na televizní obrazovky vrátil. U nás bylo 18 nových hodinových dílů k vidění na HBO. V pokračování si zahrálo celkem 40 původních herců.

Někteří herci nicméně spolupráci odmítli. Několik jich také už v roce 2017 bylo po smrti, v seriálu se tak nakonec nemohl objevit Bob v podání Franka Silvy a major Briggs ztvárněný Donem S. Davisem.

I po letech nicméně seriál velmi příjemně překvapil, získal pozitivní hodnocení a také komentáře uživatelů vypovídají o tom, že se i po tak dlouhé době jeho pokračování vyplatilo.

Zdroj: Česká televize, Mental Floss, List Verse, Screen Rant, Ranker, e15

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články