Manželka Zdeňka Pohlreicha pomýšlela na sebevraždu. Vše se jí zhroutilo jako domeček z karet

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zdenek pohlreich
Zdroj: Nextfoto

Zdeněk Pohlreich není jenom drsný muž, který si nebere servítky a kritizuje restaurace za jejich prohřešky proti gastronomii. Je především také milující manžel. Se svou ženou Zdeňkou mají syna a na první pohled se zdají být šťastnou rodinou. Manželka slavného šéfkuchaře ale neměla vždy snadný život, a dokonce byly chvíle, kdy pomýšlela na sebevraždu.

Posledních 8 let se věnuje Zdeňka Pohlreichová ezoterice. Pečuje o svou duši a snaží se dopřát svému tělu zevnitř i zvenčí přesně to, co potřebuje. Před roky si prošla bojem s rakovinou, kterou nakonec porazila. Bylo to pro ni ale velmi těžké období a dodnes na něj vzpomíná jen nerada.

Pohlreichová přiznává, že díky tomu, čím si prošla, dnes je tím, kým je. Naučila se bojovat a dělat všechno proto, aby byla šťastná ona i její okolí. Zároveň na sebe ale také prozradila, že ne vždy byla taková. Existovaly chvíle, kdy se vzdát chtěla, kdy ji její psychika zklamala.

Už vím, že nemusím být perfektní

Své minulé „já“ Zdeňka popisuje jako člověka, kterým by už nikdy nechtěla být. Když se dnes ohlédne do minulosti, tak vlastně ani sama nechápe, jak mohla být tak jiná. Ke změně její osobnosti nakonec přispěla právě i rakovina, která s sebou přinesla mnoho problémů, ale také touhu bojovat.

„Byla jsem totální materialista a perfekcionista. Myslela jsem si, že všechno v téhle realitě řídím a musí to být podle mého, naprosto perfektní. Potom jsem onemocněla rakovinou a všechno se mi zhroutilo jako domeček z karet,“ svěřila se podle deníku Aha!

zdenek pohlreich manzelka

Zdroj: Profimedia

Když lékaři Zdeňce sdělili, že jí zbývají zhruba tři měsíce života, nejprve se nechtěla ani léčit. Měla strach, žila v nejistotě, nedokázala se na nic soustředit a nevěděla, co dělat. Proto se několikrát zamýšlela i nad tím, že by svůj život ukončila dobrovolně předčasně.

Začala poznávat sama sebe

„Už jsem myslela, že to nedám, že třeba spáchám sebevraždu. Ono je to vlastně vysvobození z těch strachů. Myšlenka na sebevraždu vás drží nad vodou. Byl tam také strach o děti, o rodinu. Paradoxně, když přišla ta nemoc, začala jsem více poznávat svoji duši a sebe samu,“ popsala.

Až když ji manžel Zdeněk naléhavě dlouho prosil, překonala své pocity a svěřila se do péče lékařů, kterou považovala zpočátku za bezpředmětnou. Po chemoterapiích a ozařování se jí podařilo něco, co bylo podle doktorů v jejím stavu téměř nemožné: rakovinu porazila.

Dnes je Zdeňka v plné síle, na období vzpomíná nerada, vždy si ale uvědomí, jak moc jí změnilo život. Ví, že bez podpory svého muže by nemoc nikdy nedokázala porazit, a je mu za to neskutečně vděčná. Stala se z ní silná žena, která už ví, že vzdávat se předčasně je hloupost.

Zdroj: VIP show, Blesk, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články