Manželka Petra Jákla prý nechce být příliš vidět. Na premiéře filmu Jan Žižka ale zazářila ve všech směrech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr jakl
Zdroj: Pavel Machan CNC / Pavel Machan, Marek Pátek / CNC / Profimedia

Romana Jákl Vítová dříve patřila k výrazným tvářím televize. Bývalá modelka a moderátorka se poslední dobou ve společnosti moc neukazuje. Řadu lidí tak překvapilo, když se po boku svého muže Petra Jákla objevila na premiéře filmu Jan Žižka.

Ve filmu si dokonce zahrála. Objevila se v roli středověké vesničanky, na premiéře by ji ale málokdo poznal. Z ošuntělé ženy v potrhaných hadrech se totiž proměnila v krásku v červených šatech, které to po boku jejího muže v obleku neskutečně slušelo.

Petr Jákl měl jakožto scenárista a režisér jasno, že si jeho žena ve filmu musí zahrát. „Když mi manžel Petr Jákl nabídl zahrát si ve velkofilmu Jan Žižka, nejdřív jsem se tomu smála. Vůbec jsem to nebrala vážně, myslela jsem, že si dělá legraci. Petr mi ale dokola říkal, že to v pohodě dám, že na to mám talent,“ říká Romana pro iDNES.

Bála se postavit se vedle velké hvězdy

Je to sice už pár let, co se naposledy objevila na televizních obrazovkách, přesto ji ale lidé měli rádi, a ona by tak v sobě stále měla mít jisté sebevědomí. A jak také tvrdí, to stále trvá, bála se ale postavit se ve filmu vedle hvězdy, jakou je Michael Caine. „Připadalo mi to absurdní,“ řekla.

Nakonec se ale nechala přemluvit a roli si ve výsledku náramně užila, ačkoli šlo jenom o menší herecký výkon. „Jako malá jsem byla taková bojovná divoška, říkali mi klučice. Místo hraní s panenkami jsem raději lezla po stromech,“ objasnila s tím, že bojové scény ve filmu si užila naplno.

„A že nechodím do společnosti? (…) Teď jsem v tématu, co je mojí hodnotou a co mi dává smysl. A mně dává smysl dělat podporu a dobré zázemí, a ne být vidět,“ vysvětlila v rozhovoru.

Těžko tomu uvěřit

Tomu, že nechce být Romana Jákl Vítová vidět a že jí nedělá dobře společnost a pohledy ostatních, které se na ni upínají, se dá jenom těžko věřit. Zvláště potom, co se ukázala ve výrazných šatech na premiéře po boku svého elegantně oblečeného muže.

petr jakl manzelka

Zdroj: Profimedia

Červená je barva vášně. A i když částečně Romana splývala s kobercem, rozhodně se v davu neztratila. Nádherná róba zdobená na hrudníku stejně barevnou krajkou z ní udělala pohádkovou princeznu. Málokdo by si tak tipl, že hrála ve filmu jen nějakou vesničanku.

Dlouho očekávaná premiéra přitáhla hodně pozornosti a kromě těchto dvou se na místě objevila i celá řada dalších celebrit.

Zdroj: Profimedia, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články