Lucie Vondráčková se pochlubila zahradou svého eko domu. Považuje ji za svůj kousek ráje

od Denisa Weisová
< 1 minuta čtení
lucie vondrackova
Zdroj: Nextfoto

Lucie Vondráčková, česká zpěvačka a herečka, se pochlubila svým malým rájem, který je součástí domu v pražské Libuši. Ten koupila už před nějakou dobou, po rozvodu s Tomášem Plekancem.

A tím důležitým aspektem, který domu dodává nádech přírody a pomáhá zpěvačce s relaxem, když zrovna nepracuje, je krásná a útulná zahrada.

Jestli si design zahrady Lucka vymýšlela sama, nebo jí pomáhal nějaký designér, se můžeme jenom dohadovat. Pokud ale postupovala stejně jako u interiéru, zřejmě byl návrh její vlastní práce. Každopádně se zahrada vyvedla znamenitě.

Koutek plný přírody přímo u domu

Kromě terasy s venkovním posezením v jemných, přírodně hnědých a šedých barvách můžeme vidět bazén poměrně velikých rozměrů čtvercového tvaru.

U něho je umístěna lavice ve stejných barvách jako posezení. Lavice je posazena na dřevěném molu, ze kterého vedou schůdky do vody. Bohatá flora zahrnuje veliké množství květin i stromů, na přírodu si totiž Lucka velmi potrpí.

Vše je obehnané z jedné strany zděným domkem a kolem dokola pečlivě zastřiženým živým plotem. Jak živý plot, tak i trávník se zdá nemálo udržovaný.

Jako popisek videa zvolila zpěvačka trefně slova jedné z písní Phila Collinse, v překladu „další den pro tebe a mě v ráji.“

Dům a interiér

Co se týče vnitřku domu, je v podobném duchu jako zahrada, a to v přírodním. Ekologicky založená Lucka totiž nechtěla, aby rekonstrukce zatěžovala planetu, vybrala proto jako hlavní materiál úprav dřevo.

Nápady a návrhy tvořila sama, s realizací jí ale pomáhali profesionálové.

Nechybí ani relaxační zóna na půdě, kde má zpěvačka houpačku, ani veliký krb v obýváku, který si pořídila místo televize, kterou podle svých slov už roky nesleduje. K tomu vede i své syny Matyáše a Adama.

Zdroje: Aha!,, Instagram


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články