Leoš Noha díky změně životního stylu utekl transplantaci. Srdce mu začalo fungovat lépe

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Leos Noha
Zdroj: Profimedia (Show Jana Krause)

Herec Leoš Noha je pro většinu lidí známý jako Áda Větvička ze seriálu Okresní přebor. Ádův životní styl je však na míle vzdálený tomu, jak musí žít jeho představitel. Jeho srdce totiž fungovalo jen z 20 procent a byla nutná transplantace. Po třech letech čekání na transplantaci přišel zlom. Žádnou už nepotřebuje.


V květnu jsme vás informovali o tom, že Leoš Noha touží jen po klidu a snaží se nepřipouštět si své zdravotní problémy.

Tvoje srdce by mělo dostat dítě

„Mám teď roztočený seriál pro Českou televizi a v létě mě tradičně čekají Letní shakespearovské slavnosti. Nic neplánuji. Hlavně bych si chtěl chvilku odpočinout. Nemůžu si dovolit divočit, už nejsem nejmladší a hlavně ani nejzdravější,“ prozradil v květnu.

Narážel tak na fakt, že jeho srdce funguje jen na 20 procent. Kvůli tomu se ocitl na seznamu čekatelů na transplantaci.

„V padesáti letech mi zjistili, že mám vrozenou vadu srdce. Přitom jsem byl výkonnostní sportovec a byl jsem kontrolovaný od nějakých patnácti let. Ale je možné, že tím svým hereckým způsobem života jsem si to maličko prohloubil,“ prozradil v Show Jana Krause.

A právě kvůli tomu se stal terčem útoků haterů, kteří mu psali, že by srdce mělo dostat raději nějaké malé dítě.

„Vlastně se na ty lidi ani nezlobím, když mi tam napíšou, že by to srdce radši měly dostat nemocné děti. Já si myslím to samé, ať to srdce radši dostane nějaké malé dítě,“ reagoval na tyto komentáře herec s nadhledem.

Protože se u hraní zadýchával, tak raději skončil v divadle. „Nemohl jsem se dodechnout, zadýchával jsem se, například i když jsem hrál, proto teď už nehraju,“ řekl ve zmíněné show.

Herec kvůli špatnému zdravotnímu stavu musel výrazně změnit svůj životní styl, což se projevilo i na jeho postavě a hodně zhubl. A jak je na tom herec nyní?

Zdravý životní styl nahradil transplantaci

Shozená kila a abstinence se ukázaly jako potřebné prostředky k tomu, aby srdce začalo fungovat lépe a žádná transplantace nebyla třeba.

„Funkce srdce vzrostla na čtyřicet procent, jsem zdravý člověk. Transplantace není nutná, nakonec zase hraju fotbal. Každý má své zdraví do smrti. A nejhorší je umřít zdravý. Na to konto mi můj doktor řekl: To už se ve vašem případě nestane, pane Noho!“ svěřil se herec v rozhovoru pro iDNES.

Návrat k fotbalu pro něj byl velkou vzpruhou, protože jej hraje již odmala. Přiznává, že nevydrží celý zápas, ale pět či deset minut prý za každý zápas uhraje.

Dokonce se cítí tak dobře, že se vrhl na nové pracovní projekty a natočil seriál Místo zločinu České Budějovice.

„Já jsem takový ten zaprděný policajt,“ popsal svou novou roli policisty, který dle něj není úplně moc chytrý.

„Ale hrál jsem už i chytřejší. Nevadí mi to. Když je tam Sherlock Holmes, je dobrý, aby tam byl i hloupější Watson, který občas řekne nějakou perličku. A díky jeho debilním otázkám si Sherlock uvědomí, co by jinak neviděl,“ dodal k policistovi, který si dá rád pivo.

V reálném životě si herec také občas pivo dá, ale kořalky prý musel zcela vypustit. Očividně mu to ale nevadí a je spokojený s tím, jak se situace tzv. vyvrbila.

Zdroj: Lifee, iDNES, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články