Lenku Kořínkovou proslavil film Holky z porcelánu. Neměla ho však nikdy ráda

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lenka korinkova
Zdroj: Profimedia

Lenka Kořínková se do povědomí fanoušků zapsala rolí Marušky ve filmu Holky z porcelánu. Ve snímku z roku 1974 působila v obličeji jako naivní mladá slečna, na druhou stranu ale zaujala také svými bujnými ženskými tvary. Co se s ní ale stalo, kam zmizela herečka po natočení filmu?

Ačkoli byly Holky z porcelánu pravděpodobně filmem, který ji proslavil nejvíce, zároveň se také stal snímkem, který nenávidí. „Holky z porcelánu mi zničily život. Jsem na tenhle film úplně alergická,“ říká podle magazínu Staré dobré časy.

Právě díky tomuto filmu si totiž Kořínkovou zaškatulkovali nejen fanoušci, ale také režiséři. V roli obdařené naivky se pak objevila ještě například ve snímku Léto s kovbojem, s tím, jaká role jí připadla, ale nikdy nebyla spokojená.

Nechápu, co se na filmu lidem líbí

Holky z porcelánu Lenka natáčela prý především proto, aby získala zkušenosti, ale také z důležité finanční stránky. Jednou dokonce prohlásila, že absolutně nerozumí tomu, proč lidé snímek tak milují. Podle jejích slov jde o nepodařený kýč.

„Dělala jsem to čistě jako job a docela u toho trpěla,“ řekla.  „Absolutně nemám tušení, co se na tom filmu lidem líbí,“ dodala podle Blesku s tím, že ona sama by se nevydržela dívat ani do poloviny. Navíc i přes veškerou snahu dnes peněz příliš nemá.

Kromě herectví se v nedávných letech věnovala psaní knih, ani honoráře za ně jí ale dlouho nevydržely. Přiznala se, že je to i jejím špatným hospodařením. „Všechny peníze jsem procestovala,“ svěřila se autorka knih o životosprávě.

Angažovala se ve zpěvu

Málokdo ví, že kromě herectví a spisovatelství se nějaký čas pokoušela Kořínková věnovat i zpěvu. V jednu chvíli se jí ujal lovec talentů Petr Hannig, který jí nabídl angažmá ve své kapele. Měla poměrně slušně nakročeno k dokonalé kariéře.

Tu ale musela ukončit, když v roce 1981 emigrovala společně se svým partnerem do Austrálie. Tam se sice pokoušela prosadit nejprve jako zpěvačka v barech, nakonec ale musela začít vydělávat na živobytí třeba i jako prodavačka v supermarketu.

Když se vrátila později do Česka, opět se pokoušela prorazit u filmu, nakonec to ale vzdala. Znovu totiž dostávala jen samé role prsatých naivních žen, o které nestála. Nakonec tak jediné, díky čemu zůstala pro většinu slavná, jsou její neoblíbené Holky z porcelánu.

Zdroj: Časopis Staré dobré časy, Blesk, Plus 7 dní, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články