Laďka Něrgešová proměnila recept na chleba v celovečerní film. I přesto ty nejdůležitější informace lidem neřekla

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ladka nergesova
Zdroj: Nextfoto

Pečení chleba je poměrně snadná věc. To říká na začátku svého videa na instagramu i Laďka Něrgešová, která se rozhodla své fanoušky recept naučit. Přestože ale mohla jen popsat, jak na to, natočila místo toho pomalu celovečerní film, ve kterém sledujícím asi dvacetkrát ukázala, jak krásně chleba křupe.


„Chleba. Ten nejjednodušší, ale také ten nejlepší, co jste kdy jedli,“ slibuje hned na začátku videa Něrgešová. Proč u toho sedí v bílé teplákovce na zemi a mává na fanoušky nakrojeným bochníkem, to se asi nikdy nikdo nedozví.

„Bez robotu, bez překládání, bez forem,…“ vyjmenovala následovně Laďka veškeré výhody pečení. Pro větší dramatičnost v tomto úseku videa použila na svůj hlas efekt, takže zní spíš jako naštvaný chipmunk. Pak už svým běžným hlasem dodala, že jediné, co člověk potřebuje, je mouka a droždí.

Kolik jich musela upéct?

Chléb je opravdu snadné si doma připravit. Stačí smíchat vodu, mouku a kvasnice, dát jim dostatečný čas na vykynutí, pak trochu lepkavé těsto přendat na plech a čekat, až se chleba upeče. Ze začátku to vypadá, že nebude držet tvar, podle Něrgešové se ale v troubě chléb vždy nakonec zvedne a vytvoří svůj typický tvar.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Laďka Něrgešová (@ladka_nergesova)

Aby to fanouškům dokázala, ukázala jim několik zrychlených záběrů na placku, která po několika minutách pečení skutečně změní formu v nádherný chleba. Kolik chlebů ona sama kvůli tomuhle jednomu videu musela upéct, to nepřiznala.

Poslouchejte, jak to křupe

10 minut před dopečením stačí chléb jen vyndat, pořádně ho potřít slanou vodou a nechat ho vytvořit křupavou kůrčičku. Právě na křupavost pak upozorňuje Něrgešová v konečné fázi videa, kdy chleba krájí, mačká a různě láme.

„Poslouchejte, jak to křupe,“ pochlubila se. Jenomže vzhledem ke skutečnosti, že má fanouškům stále co říct, přes její vyprávění křupání stejně nikdo neslyší. Zajímavé je také to, že asi šestkrát moderátorka ukázala záběr, na kterém krájí první krajíček bochníku. Zdá se, že jich tak opravdu upekla celou zásobu.

Video je spíše zábavným filmem na dlouhé večery než návodem na pečení chleba, přesto se ale fanouškům líbí a řada z nich si podle komentářů zkusí doma pečivo připravit.

Smutné je jenom to, že se na mnohé věci musí lidé Laďky v komentářích ptát. I když totiž natočila návod dramatický a poměrně dlouhý, nezmínila třeba to, jakou mouku budete potřebovat nebo kolik si jí připravit.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články