Kristýna Leichtová přišla o dědečka. Nestihla se s ním rozloučit, vzpomíná na něj ale u domečku pro mrtvé

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kristyna Leichtova
Zdroj: Nextfoto

Kristýna Leichtová nemá v poslední době šťastné období. Před několika dny se musela vyrovnat se zprávou, že její kamarádka zemřela na rakovinu. Jen krátce nato ji natrvalo opustil také dědeček. S tím se navíc nestihla ani rozloučit.

Operní pěvkyně Patricie Janečková zemřela ve 25 letech. Leichtová byla její dobrou kamarádkou a její smrt ji tak velmi zasáhla. Když pak o pár dní později byla na cestě za svým dědečkem, přišla smutná zpráva: zemřel dřív, než k němu stihla dorazit, píše Žena Aktuálně.

Domeček pro mrtvé

Informaci o smrti dědečka sdílela herečka na své sociální síti. Přidala k ní ještě archivní fotografii prarodičů a připsala, že jsou už spolu v nebi a že doufá, že je jim lépe, uvádí web.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Týna Le (@kristyna__leichtova)

Před dvěma dny přidala na svůj instagram fotografii takzvaného domečku pro mrtvé. „To v Ostravě prostě máme. Protože jsme daleko, daleko, daleko od studených hřbitovů, kde naši předci leží,“ vysvětlila.

Doplnila, že u domečku se může pro zemřelé plakat, rozmlouvat s nimi a vzpomínat na ně. Jednoduše slouží jako takový pomníček. Dodala, že o dědečkovi u místa vypráví historky také svým dvěma malým holčičkám, aby na něj nikdy nezapomněly.

Dorotka a Rozárka na dědečka vzpomínají

Leichtová se stará se svým partnerem o čtyřletou Dorotku a tříletou Rozárku. Prozatím spí obě holčičky v jedné místnosti s rodiči.

Herečka si nicméně nyní uvědomuje, že se to bude muset brzy změnit.

„Dori během dne extrémně poznává a snaží se vycházet se svými emocemi, porozumět jim, zpracovat je a případně delegovat, a večer při usínání je ta jediná šance, kdy si to všechno vysvětlit. V klidu a láskyplně,“ vysvětluje.

Ačkoli jsou obě holčičky zatím malé na to, aby nad negativní tématy nějak zvlášť přemýšlely, je jasné, že smrt dědečka vnímají. I proto jim o něm Kristýna u domečku často vypráví, aby na něj společně vzpomínaly.

Zdroj: Instagram, OnlyU, Žena Aktuálně

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články