Komisaře Rexe si zahráli dva němečtí ovčáci: Santo Vom Haus Zieglmayer a Rhett Butler. Budete překvapeni, jaký byl Rexův denní plat

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Komisar Rex
Zdroj: Profimedia

Když německému ovčákovi Rexovi umírá jeho pán, ujme se ho komisař vídeňského oddělení vražd Richard Moser. Společně s kolegy pak s tímto neuvěřitelně inteligentním psem zažívají mnohá dobrodružství a chytají zločince. Takto lze shrnout děj oblíbeného seriálu Komisař Rex, který běžel na obrazovkách v letech 1994–2004. Během té doby se ale v roli Rexe vystřídalo několik psů.

Ačkoliv jste jako diváci nejspíš rozdíl nepoznali, tak se během natáčení psi měnili. Dokázali byste si tipnout, kolik psích hrdinů ve skutečnosti Rexe hrálo?

Santo Vom Haus Zieglmayer z Ingolstadtu

Nebudeme vás dlouho napínat, jednalo se hlavně o dva německé ovčáky. Ten první, který byl vybrán ze 40 uchazečů, se jmenoval Santo Vom Haus Zieglmayer z Ingolstadtu.

Jedná se o jeho oficiální jméno, které bylo v seriálu nahrazeno jménem Reginald von Ravenhorst, což vedlo ke jménu Rex. Zatímco na Rexe moc nereagoval, jméno Reginald si tak oblíbil, že na něj reagoval i mimo natáčení.

Občas diváci toto jméno v původním znění zaslechli, protože jej herci museli používat, aby pes reagoval. Většinou se to dle webu Kinotip v postprodukci opravilo, ale občas to nešlo a byla ponechána původní zvuková stopa.

Pro trenérku byl rodina

Trenérkou Rexe byla Teresa Ann Millerová, která se starala i o jeho sourozence a měla je všechny u sebe doma.

„Moji psi se mnou žijí před, během a po každé produkci nebo práci. (…) Moje zvířata, která si pořídím, budou žít svůj přirozený život se mnou. Jsou rodina,“ prozradila jeho trenérka pro web Candace Fleming.

Tohoto velmi chytrého a zkušeného psa jste mohli vídat v prvních sériích, kde se střídal se svými sourozenci. V roce 1999 odešel do psího důchodu a zemřel v roce 2003.

A pokud by vás zajímal plat takového psího hrdiny, tak dle serveru Extra si majitelé Santa přišli na 100 000 korun za jeden natáčecí den. A hodnota německého ovčáka byla vyčíslena na 1 400 000 korun.

Ještě lepší, ale housky mu dělaly problém

Santa poté nahradil Rhett Butler, jehož trenérkou byla opět Teresa.

Toho diváci znali ze seriálu Komisař Rex, mladá léta, který byl ale následně zrušen. Pes měl díky tomu potřebné zkušenosti, a jeho výcvik pro tuto roli tak trval jen pár týdnů.

„Pracovat s ním bylo výjimečně jednoduché, byl přímo geniální. Výcvik trval jen pár týdnů,“ popsala trenérka.

Zvládal prý excelentně všechny scény a práce s ním byla dokonce jednodušší než se Santem. Na rozdíl od Santa mu ale nedělaly dobře housky se salámem, které patřily ke každému dílu.

A pro bližší představu, kolik dílů jednotliví psi natočili – ze 119 dílů jich dle Stars24 Santo natočil 64 a Rhett 52. Zbylé díly pak připadají na Santovy sourozence.

Zdroje: Kinotip, Candace Fleming, Extra, Stars24, Facebook

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články