Komisař Rex si musel v německé verzi zvykat na tři nové páníčky. Jeden nechtěl být zaškatulkovaný a další odešel bez vysvětlení

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Tobias Moretti
Zdroj: Profimedia

Od roku 1994 běžel na obrazovkách velmi populární seriál Komisař Rex. V roli psího hrdiny se vystřídali dva psi, ale s páníčky to bylo trochu složitější. Jeden nechtěl být hercem jedné role, další odešel bez vysvětlení a třetí už jen dohrál německou verzi seriálu.

O hlavním hrdinovi Rexovi jsme již psali a připomněli jsme vám, že se v jeho roli vystřídali hlavně dva němečtí ovčáci – Santo Vom Haus Zieglmayer a Rhett Butler.

Zatímco postava Rexe byla v seriálu neměnná, s jeho páníčky už to bylo trochu jinak. Těch se totiž vystřídalo hned několik.

Richard Moser

Prvním pánem Rexe byl policista Richard Moser, který se Rexe ujal po smrti jeho původního majitele. Sám v té době procházel těžkým obdobím, a tak si vypomohli navzájem.

Tvořili parťáky až do konce čtvrté série, kde Moser umírá v přestřelce. Jedná se o velmi emotivní díl, ve kterém se Rex loučí se svým pánem.

Roli Mosera ztvárnil rakouský herec Tobias Moretti, který za své výkony obdržel 5 ocenění.

Důvodem jeho odchodu bylo, že chtěl mít více času na rodinu a chtěl se věnovat svým koníčkům, zejména farmaření a závodění.

„Závodění je pro mě způsob, jak se vypořádat se strachem a selháním. Mám sice slabší kolena, ale to není důvod, abych nic nedělal,“ uvedl před lety herec ke svému koníčku.

Co se týče druhého koníčku, farmaření, tak server TV Guru uvádí, že si herec splnil svůj sen a v Tyrolsku vlastní farmu.

Server Kinobox doplňuje, že se Moretti nechtěl stát hercem jedné role.

Žádný z jeho nástupců už nedosáhl takové obliby a herec sice hrál v dalších projektech, ale žádný neměl úspěch jako Komisař Rex. Zůstal tedy nakonec hercem jedné velké role.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gedeon Burkhard (@gedeonburkhard_homepage)

Alex Brandtner

Po Moserovi přišel na scénu Alex Brandtner, který si k Rexovi hned našel cestu. Ačkoliv miláčkem diváků zůstal Moser, Brandtner si postupně získal jejich přízeň.

Postavu mladého komisaře si zahrál německý herec Gedeon Burkhard, který v roli setrval 44 epizod.

Jeho odchod ze seriálu nikdy nebyl vysvětlený, protože ani sám herec žádné vysvětlení nepodal. Podle serveru Extra se prostě nedostavil na natáčení další série a nikomu nic neřekl.

Poté si zahrál v dalším úspěšném německém seriálu Kobra 11, kde po dobu 22 dílů tvořil tým se Semirem.

Co se týče soukromého života, má ho herec poměrně rozmanitý od doby, co navštívil německý klub KitKatClub známý pro svou uvolněnou atmosféru.

„Tady v Berlíně je velmi široká společenská třída, která experimentuje s alternativními formami vztahů. Okamžitě jsem se tam cítil pohodlně a stále více jsem rostl do tohoto světa,“ uvedl herec pro deník Blesk, když zde natáčel film Lída Baarová.

V té době žil s Ann-Britt Dittmarovou v monogamním vztahu, který ale poté rozšířili o chemičku z Ukrajiny Saschu Vedutaovou.

„Nejsem žádný macho, který má dvě manželky. Jsme skutečná trojka, nejen po sexuální stránce, ale máme také vyvážené a hluboké pouto ve všech směrech,“ říká herec k jejich rodinné situaci.

A nejen že bydlí s oběma ženami pod jednou střechou, ale žije tam s nimi i jeho maminka.

Marc Hoffmann

Marc Hoffmann, kterého ztvárnil Alexander Pschill, byl posledním komisařem v rámci německé verze seriálu. Poprvé se v seriálu objevuje i ženský prvek ve formě Niki Herzogové.

O Pschillově soukromém životě toho není moc známo, ale dle serveru ČSFD je herecky velmi aktivní a poslední film natočil v roce 2022.

Poté práva na seriál odkoupila Itálie a seriál se přemístil do Říma.

V Itálii již natáčeli jiní psi a v roli komisařů se vystřídali herci Kaspar Capparoni, Ettore Bassi a Francesco Arca, než seriál definitivně skončil.

Zdroje: OnlyU, Kinobox, Život v Česku, TV Guru, Blesk, ČSFD, Instagram, Extra

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články