KOMENTÁŘ: Jan Bendig bojuje za Romy tím, že domluví viditelně rasistický útok? Dle policejního mluvčího ano, zpěvák mlčí a partner Lukáš nic neví

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jan Bendig
Zdroj: Profimedia

Je to pár dní, co zpěvák Jan Bendig oslavil své třicáté narozeniny. Zároveň zbývá jen pár dní do jeho velkolepého koncertu v O2 universu, na který se připravuje. Možná se na něj ale připravoval už na Českých slavících, kde se kvůli zviditelnění nechal zasypat bílou moukou? Nebo možná chtěl zvýšit prodej své knihy Roma boy? Ať to bylo jakkoliv, prý si útok domluvil.

Následující text je komentářem autorky. 

Předávání cen Český slavík hned na začátku narušil muž, který zasypal zpěváka Jana Bendiga moukou. Otřesený zpěvák si postěžoval, že mu byl zničen náročný outfit a ve stresu se běžel převléknout.

Pro jedny útok s rasistickým podtextem, pro jiné předem domluvená akce, aby se zpěvák zviditelnil. Těsně po akci se spíše veřejnost přikláněla k rasistickému útoku. Ten ale sám útočník popřel, zpěvákovi se omluvil, a ten omluvu přijal.

Konec aféry, vše umlklo, zpěvák vydal několik vyjádření, zvýšila se mu návštěvnost na instagramu a to se určitě před březnovým koncertem v O2 universu hodí.

Domluvený útok

Nyní přišla rána pro zpěvákovy fanoušky, kteří mu po útoku posílali podporující zprávy: vše totiž bylo opravdu domluvené. Alespoň dle mluvčího pražské policie Richarda Hrdiny.

„Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili a z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivého vysvětlení a bude to předáno příslušnému správnímu orgánu k prošetření, kdy jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun,“ řekl v pořadu Showtime Richard Hrdina.

Zpěvák sám to ale již dříve negoval s tím, že právě kvůli narážkám na to, že to bylo připravené, byl čtyři dny špatný. Jeho partner a manažer Lukáš Rejmon vydal vyjádření pouze jednou, a to bezprostředně poté, co byl kontaktován.

„Zatím nemáme žádný informace, zatím se to vyšetřuje. Proč by to mělo být jako zinscenovaný? To nechápu. Já se omlouvám, nemám žádný informace a teď mi říkáte novinku,“ reagoval na dotazy televize Prima.

Ztráta důstojnosti je horší než pokuta

Tady asi není o čem diskutovat. Pokud si policejní mluvčí nechtěl zničit kariéru, což nelze předpokládat, tak je asi zřejmé, kdo v této kauze mluví pravdivě.

Zpěvák se tím dopustil něčeho mnohem horšího než jen přestupku. Zničil důvěru svých fanoušků. Navíc se on sám prezentuje jako romský zpěvák a herec a ukazuje, že barva pleti není důležitá pro to, abyste něčeho dosáhli.

Použití domluveného útoku s rasistickým podtextem je v tomto případě zcela neomluvitelné.

A nyní se dostávám pouze k mým domněnkám, ale nezdá se vám poněkud příhodné, že o den dříve byl křest jeho knihy Roma boy, která je zaměřena na romskou tematiku, a druhý den je obětí domnělého rasistického útoku?

Pokud se Jan Bendig chtěl zviditelnit, aby zvýšil prodej knihy nebo aby se lépe prodávaly jeho lístky do O2 universa, tak se mu to možná povedlo, ale kolik fanoušků mu na konci této kauzy zůstane, to už je otázka.

Jedno však zpěvákovi nezůstane rozhodně, důstojnost. A já jsem moc zvědavá, jak bude vypadat jeho prohlášení k tomuto odhalení. Prohlášení k domluvenému útoku bylo totiž velmi dlouhé.

Zdroje: OnlyU, CNN Prima News, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články