Útok na Jana Bendiga nebyl rasistický. A Honza má aspoň z čeho péct cukroví

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jan Bendig
Zdroj: Nextfoto

Jan Bendig to v životě nemá snadné. Mnoho lidí i v dnešní době soudí člověka za to, že je Rom nebo homosexuál. A proto se po útoku na jeho osobu mluvilo o tom, že šlo o rasisticky motivovanou akci. Jenže ne vždycky se všechno točí právě kolem těchto témat.

Když Bendig na červeném koberci pózoval pro fotografy, objevil se neznámý muž, který ho prý měl rasisticky oslovit ještě předtím, než na něj vysypal mouku. Podle médií z toho byl zpěvák v šoku. Podle názorů veřejnosti šlo ale o předem připravenou akci, která ho měla zviditelnit.

Otřesený Honza má z čeho péct cukroví

Jan Bendig byl údajně po celém útoku otřesený. Alespoň to tak uvádí média. On sám se k situaci vyjádřil na svém instagramu. Nezdá se ale, že by na tom byl až tak psychicky špatně, jak se všude uvádí.

Hudebníkovi je především líto, že už i na pracující Romy se v dnešní době útočí. Na závěr příspěvku nicméně se smíchem dodává, že mouku využije při pečení vánočního cukroví.

Ukazuje se, že sice nešlo o něco, co by on sám na upoutání pozornosti ke své osobě naplánoval, každopádně lidé ho v komentářích litují a podporují. A nejspíš se nedá říci, že by mu to nedělalo dobře.

O rasistický útok prý nešlo

Ne všechno, co se píše v médiích, je pravda. Po útoku na Jana Bendiga označilo mnoho plátků útok za rasistický. Jak se ale ukázalo později, pravda je někde jinde. Alespoň to tvrdí sám útočník.

Ten totiž Bendigovi poslal video s omluvou, ve kterém uvádí, že žádné rasistické narážky rozhodně neměl. Podle jeho slov si to jen mnozí přítomní přikrášlili. Důvodem jeho útoku byla snaha přerušit slavnostní večer a zviditelnit se.

Honza mu podle svých slov odpustil, a dokonce ho ještě pochválil za to, že přiznal svou chybu a omluvil se. Ve výsledku se tak vlastně nic moc nestalo. U svých fanoušků si hudebník šplhnul tím, jak se k celé situaci postavil, a ukázalo se, že má daleko víc podporovatelů než odpůrců.

Zdroj: Instagram, Blesk, iDNES, iRozhlas, Extra, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články