Klára Melíšková v seriálu Podezření neviděla přes dioptrické brýle. I to jí pomohlo sžít se s hlavní hrdinkou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Klara Meliskova
Zdroj: Nextfoto

V minisérii Podezření si herečka Klára Melíšková zahrála zdravotní sestru Hanu. Za její ztvárnění si domů odnesla po předávání Českých lvů už svou pátou cenu. Přitom pro herečku nebylo zpočátku vůbec snadné se s postavou poprat.

Hrdinka je spíše uzavřená, od světa si udržuje odstup. Hana je podle všeho úplně jiná než herečka sama. Ta se totiž popisuje jako komunikativní osoba s láskou ke světu.

„Hodně jsem si s tou postavou hrála, hledala jsem to. Musela jsem v sobě spoustu věcí zavřít, protože ona je uzavřenější a méně mluvná než já. V každé situaci jsem zvažovala, co bych udělala já a co by udělala ona,“ svěřila se v minulosti.

Naprostá změna

Kromě toho, že je Hana odlišná od Kláry pocitově, je také zcela jiná navenek, třeba v jejím výrazu. Sama herečka se hodně usmívá. V rozhovoru pro Český rozhlas se ale svěřila, že v případě Hany musela úplně povolit obličejové svaly a naučit se mít neurčitý výraz ve tváři.

K tomu, aby na první pohled vypadala jako někdo, kdo se na svět nedívá zrovna zvesela, posloužily také speciální dioptrické brýle. „S třemi dioptriemi jsem hrála jako v mlze a myslím si, že právě takto hlavní postava fungovala, že byla hodně uzavřená v sobě,“ vysvětlila Klára.

Původně měla mít čočky

K silným brýlím měla dostat Klára minusové čočky, aby se jí zrak vyrovnal a ona i přes ně viděla dobře. Jenomže jí se z nich dělalo špatně. „První den jsme zkoušeli čočky, mně se z nich ale strašně motala hlava,“ svěřila se.

Hrála tedy nakonec jenom v brýlích. Viděla tím pádem lidi pouze do půl metru před sebou. Cokoli bylo dál, měla jako v mlze. Což jí ve skutečnosti pomáhalo například i s trémou. Navíc se tím pádem s postavou sžila, protože podle ní vnímala svět úplně stejně.

Nejen díky tomu ale za svou roli získala Českého lva. Po obdržení ceny neskrývala radost. „Celý příběh paní Hany je pro mě velmi hluboký a zásadní, takže mě to dojímá. Bylo to spojení emocí a euforie,“ řekla pro Super.

Zdroj: Český rozhlas, OnlyU, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články