Klára Melíšková chce, aby Podezření lidem otevřelo oči. Díky seriálu lépe pochopila svou dceru

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
klara meliskova
Zdroj: Nextfoto

Herečka Klára Melíšková byla v minulosti známá především jako divadelní herečka, proslavila se ale i v mnoha televizních seriálech. V současnosti exceluje v minisérii České televize Podezření. Není se tedy čemu divit, že se diváci začali zajímat i o její soukromí a názory.


Podle webu Český rozhlas Dvojka se na Melíškovou v Podezření pěje jenom chvála a herečka je z toho nadšená. „Je to moc příjemné. Jsem ráda, že lidé cítí, co je do toho vložené,“ svěřila se v pořadu Blízká setkání. Podle svých slov by si přála, aby z pořadu lidé získali také nějaké poselství.

V Podezření pozorují lidé hrdinku, která si udržuje odstup od světa. Je spíše samotářská, ve všem vidí nějakou komplikaci a vše sleduje spíše z dálky. Poprat se s takovou postavou podle herečky nebylo vůbec snadné. Nedávno se v éteru Českého rozhlasu Dvojka rozpovídala o tom, jak se jí to podařilo.

Uzavřená osobnost

Zatímco postava, kterou Klára v seriálu hraje, je spíše uzavřená a s nikým se nebaví, herečka sama sebe popisuje jako komunikativní a společenskou osobnost. Najít se v roli pro ni tak byl oříšek. Nakonec se s tím ale vypořádala dokonale.

„Hodně jsem si s tou postavou hrála, hledala jsem to. Musela jsem v sobě spoustu věcí zavřít, protože ona je uzavřenější a méně mluvná než já. V každé situaci jsem zvažovala, co bych udělala já a co by udělala ona,“ svěřila se Českému rozhlasu Dvojka.

„Ráda bych, aby lidé pocítili pochopení vůči lidem, kteří třeba na první pohled nepůsobí úplně dobře. Říkám si to i u sebe, že dělám rychlé soudy a rychle někoho označkuju. Sama jsem na to expert,“ vysvětlila ze svého pohledu hlavní poselství minisérie. Dále by si lidé také měli všímat toho, jak dílo zachází se vztahy mezi matkou a dcerou.

Kritické děti

Herečka má dvě děti. „Já mám dvaadvacetiletou dceru, se kterou mám blízký vztah, ale měly jsme pár bojových scén v dospívání. Všechno to ale bylo pro dobro věci. Díky této zkušenosti jsem chápala, co se mi děje v seriálu s Deniskou,“ říká.

Kromě toho má Klára také syna, který je v pubertě a kritikou své maminky údajně nešetří. V rozhovoru pro iDNES prozradila, že někdy to s ním doma nemá úplně snadné. „Moje děti jsou ke mně velmi kritické. Jak mě znají doma, tak vědí, co se povedlo a co ne. Klidně mi řeknou, že někde přehrávám, vůbec se nebojí mi to říct,“ zasmála se před časem.

Děti jsou sice už starší, někdy je to s nimi i tak náročné. Ona si ale i díky vlastní zkušenosti z televizního seriálu uvědomila, že některé věci se zkrátka dějí nám všem. Byla by ráda, aby to pochopili i diváci a nebrali pořad pouze jako pobavení, ale také příležitost něčemu se přiučit a něco nového pochopit.

Zdroj: Český rozhlas DvojkaiDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články