Kate Winslet vypadala ve 4 letech naprosto rozkošně. Nad její podobou z dětství se budete rozplývat

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Dnes je Kate Winslet považována za jednu z nejkrásnějších a nejúspěšnějších hereček. Vždycky tomu tak ale nebylo. V mládí si prošla šikanou, v dospělosti dvěma rozvody.

Kate Winslet vloni oslavila čtyřicáté páté narozeniny, ale vypadá to, že její sláva neklesá, ale naopak stoupá. I v tomto věku je nejen přirozeně krásná, ale hlavně si mezi rolemi může s klidem vybírat. Její život však vždycky pohádku nepřipomínal.

Rodina přežívala

Anglická herečka už odmalička věděla, že chce být herečkou. Navštěvovala herecké kurzy, ale do krásné dámy, jakou je dnes, měla daleko. Ráda se smála, což je vidět i na její fotce z dětství, a kromě toho se mohla pyšnit blond barvou, kterou nosí i dnes. Kate se ale nevyhnula příběhu o ošklivém káčátku. V dětství o ní totiž její spolužáci říkali, že je tlustá a má velké nohy.

K herectví měla blízko díky otci, který byl hercem, ale to neznamená, že by žila v nějakém výrazném přepychu. Rodina byla často odkázaná na jídlo od charity, ale to Kate ani její dvě sestry od vysněného herectví neodradilo. Ona sama přiznala, že znala spoustu lidí, kteří mají přes den civilní zaměstnání a večer hrají v divadlech.

Trápila se nesmyslnými dietami

V dospívání se ale trápila dietami, přežívala jen na kávě a ovoci. Chtěla si tím splnit sen o dokonalé ženě. Neznala totiž žádnou slavnou herečku, která by měla nadváhu nebo byla při těle. Nedokázala si představit, že by s plnými křivkami v herecké branži uspěla, v dětství se nemohla zbavit pocitu, že je tlustá.

Připadalo jí, že je jiná než ostatní, a chtěla se zavděčit všem. Aby se uživila, pracovala v baru jako servírka nebo v obchodě s lahůdkami. Myslela si, že nemůže uspět, když nebude splňovat ideál krásy. Teprve až když přišla nabídka od Petera Jacksona na film Nebeská stvoření, věřila, že by mohla být úspěšná.

Zdroj: Profimedia

Po Titanicu už sendviče nedělala

Pak ale přišla role, která z ní udělala ikonu, která se už za pult k lahůdkám a sendvičům vracet nemusela. Role Rose v kultovním Titanicu jí přinesla nejen slávu, ale také přátelství s hereckým idolem Leonardem DiCapriem, který jí dokonce i dovedl k oltáři.

Pro Kate to znamenalo průlom, ale naštěstí neusnula na vavřínech. Točila jeden film za druhým a získávala za ně různá ocenění.

Diváci si ji mohou pamatovat nejen z romantických filmů jako Prázdniny nebo Prodloužený víkend, ale i z dramatu Předčítač, za který získala i svého prvního a zatím jediného Oscara.

Za svůj věk je vděčná

V Předčítači se po dvou dětech ukázala nahá. Chtěla, aby působila normálně a žensky. Podle ní totiž není dobré, když herci či herečky vypadají na plátně dokonale.

Nikdy nepatřila k hubeňourům, ale nyní už svoje křivky bere jako svoji velkou devízu. Když ji jeden z časopisů upravil, aby na titulní straně vypadala hubenější, zažalovala jej.

Herečka letos oslavila čtyřicáté páté narozeniny a za svůj věk je vděčná. Je ráda, že už jí neposílají scénáře, kde je hlavní povinností krása. Proto raději hraje unavené a životem zkoušené ženy.

Charismatická Kate zraje jako víno a nevadí jí, že má vrásky. Naopak, díky nim je jiná, jedinečná a obdivovaná miliony žen jako jejich velký vzor.

Autor: Barbora Turková

Související články