Karel Voříšek s partnerem mají na hádky jednoduchou pomůcku. Díky pětiminutovému pravidlu mají klidný vztah

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
karel vorisek
Zdroj: Nextfoto

Moderátor Karel Voříšek a jeho partner Vladimír Řepka jsou spolu už od roku 2003. V roce 2015 uzavřeli v Tibetu registrované partnerství. O jejich vztahu se v médiích příliš nemluví, ani jeden z nich se sice svou orientací netají, jak ale podotýkají, nemají tendenci to ani nijak extrémně vytahovat. Občas ale udělají výjimku.

Každý vztah má své hádky a ani tenhle není výjimkou. Přesto to ale partnerům skvěle klape a nikdy mezi sebou neměli žádný extrémně závažný problém. Jaký je jejich recept na spokojený vztah? Především tolerance a vzájemné porozumění.

Zatímco Karel pracuje v médiích, jeho partner pro změnu s médii. Moderátorův partner je totiž tiskovým mluvčím ministerstva spravedlnosti. Není to ale pouze podobná práce, která je spojuje. Podle Voříška vztah vyžaduje daleko víc než pár společných zájmů.

Po hádce do pěti minut usmíření

V rozhovoru pro Český rozhlas Karel Voříšek přiznává, že ani jeho vztah není zcela bezchybný. Samozřejmě že se prý občas s partnerem pohádají. Mají ale jednoduché pravidlo, které se snaží dodržovat. A to jim zajistí, že hádka nikdy nepřeroste v nějaký závažnější problém.

„Hodně si povídáme, a když dojde k nějaké hádce, tak podle zkušených by doba po hádce neměla překročit pět minut. Když máte toho člověka rád a vážíte si ho, tak proč to protahovat. Ale ze začátku nám to trvalo taky déle. Postupně jsme se k tomu propracovali,“ směje se moderátor.

karel vorisek vladimir repka

Zdroj: Nextfoto

„Když nám to náhodou během výměny názorů zajiskří, přestaneme se dohadovat, počkáme maximálně pět minut a během nich se jeden z nás zeptá: Už je to pět minut? A ten druhý se usměje a odpoví: Ještě minuta. A ledy jsou prolomeny. A v tom je ten vtip,“ doplňuje jeho slova Vladimír.

Se vztahem se netají a chtěli by společný domek

Na dotaz, jaké byly začátky vztahu a jak se vlastně rozhodli provést před fanoušky svůj coming out, Karel odpovídá: „Ani jeden z nás se tím netajil. Neobehnali jsme se neprodyšnou hradbou přísně střeženého soukromí. Ani jeden z nás ale není z těch, kteří by svoji kariéru a profesi stavěli na soukromí. Vlastně i toto povídání je výjimkou potvrzující pravidlo.“

„Vztahem jsme se nikdy netajili, jen jsme to neroztrubovali do světa,“ doplnil jeho slova pro Blesk Řepka. Nakonec v rozhovoru oba partneři přiznali, že by velmi rádi začali bydlet v nějakém domku, ani v bytě je to ale nijak netrápí.

„Velký pozemek a uprostřed malý domek. Hledáme, ale zatím nic vhodného po ruce. Na Vinohradech jsme spokojeni. Žádné dlouhé dojíždění z okrajů do centra Prahy. Moje zásada, že chci bydlet tam, odkud v pohodě dojdu pěšky na Václavské náměstí a zpět tady platí stoprocentně,“ usmívá se Karel.

Zdroj: Blesk, Český rozhlas, Nextfoto

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články