Josef Zíma v noci vídá svou zesnulou ženu. Také mu hrozila amputace nohy

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Josef Zima
Zdroj: Marek Pátek / CNC / Profimedia

Herce, dabéra, zpěváka a moderátora Josefa Zímu znají především starší generace. Kromě všeho zmíněného je totiž pan Zíma známý zejména jako symbol dechovky. Ačkoliv 11. května oslavil 90. narozeniny, je stále velmi aktivní. Ani problémy s nohou, o kterou málem přišel, ho nezastavily. V noci prý vídá svou zesnulou ženu, jejíž smrt ho velmi zasáhla. Co mu pomohlo zvládnout smutek? A jaké má plány do budoucna?

Představujete si 90letého člověka jako neustále sedícího nebo ležícího? Tak to jste na velkém omylu, minimálně u pana Zímy. Ten totiž zvládá ještě vystoupení!

Aktivní i v devadesáti

Oslavu narozenin prožil již 7. května v zaplněném Divadle ABC. Zde se zúčastnil natáčení pořadu Tobogan Aleše Cibulky.

Další jej čeká 15. května v pražském Divadle U Hasičů. Zde vystoupí s hosty a Orchestrem Karla Vlacha pod vedením Dalibora Kaprase.

„V Divadle U Hasičů bude spousta známých, kteří nebyli v Divadle ABC. Takže oslavy mám nadvakrát a ke mně domů snad ještě přijdou nějací gratulanti z řad příbuzenstva,“ řekl pro ČTK Zíma.

Fanoušci stále mají o jeho vystoupení zájem a počítají, že jejich oblíbenec vystoupí i příští rok. K tomu však Zíma s nadsázkou dodává: „Žijí v bláhové představě. Vždyť já tady už nemusím být pozítří, natož pak příští rok. Je to věc, která mě docela zavazuje a zároveň svazuje, protože moje zdravíčko není v nejlepším stavu, pravá noha mě zlobí. Ale kdyby to šlo alespoň tak, jako to jde teď, tak jsem dobrý. Nerad bych, aby to bylo horší.“

Málem mu amputovali nohu

Ačkoliv ho samozřejmě vzhledem k jeho věku trápí zdravotní problémy, tak se nenechá zastavit. Nejvíce ho trápí zmíněná noha. Právě s nohou skončil pan Zíma v nemocnici a strávil zde tři měsíce. Prognózy nebyly moc příznivé, a dokonce mu bylo lékařem sděleno, že budou muset nohu amputovat.

K tomu naštěstí nedošlo. Jak nyní říká, držela ho nad vodou touha vrátit se na pódium.

„Celou tu dobu, co jsem ležel ve špitále, jsem si říkal, že chci před mikrofon, k lidem. Jsem vděčný, že se to splnilo. Sice teď celé vystoupení odsedím, ale publikum pro to má pochopení,“ uvedl.

„Odpočívat musím, ale už toho moc nenaodpočívám, protože se mi spaní moc nedaří. Jednak píšu a natáčím pravidelné rozhlasové pořady, a navíc nám teď dost vystoupení,“ uvedl v rozhovoru.

Zesnulá manželka je stále s ním

Málokterému páru se poštěstí strávit spolu krásných 54 let. Josefu Zímovi a Evě Klepáčové se to podařilo a rozdělila je až smrt manželky.

„Není den, kdy bych si na ni nevzpomněl. Oba jsme byli narození ve znamení Býka, ona druhého května, já jedenáctého. Jen jsem byl o jeden rok starší, takže vždycky od druhého do jedenáctého května nám bylo stejně let. Častokrát se v noci, když nemůžu spát, nad něčím zamyslím, vidím ji před sebou a říkám si, co by na to či ono asi řekla. Nejvíce je mi líto, že se nedožila našich pravnoučat. Vnučka mě dojala, své holčičce dala jméno Eva,“ uvedl v rozhovoru pro Prima ženy.

Smrt manželky pro něj byla velmi těžká a pomohla mu prý práce. Právě koncerty a to, že je mezi lidmi, mu velmi pomáhá.

Zdroje: ČTK, Prima ženy

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články