Josef Maršálek by s přítelem rád založil rodinu, ale nejsou možnosti. Registrované partnerství považuje za divadélko

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Josef Marsalek
Zdroj: Nextfoto

Cukrář Josef Maršálek poznal svého partnera před pěti lety. Od června roku 2020 jsou registrovanými partnery. Podle jeho slov je ale registrace jen takové divadélko. Oba muži čekají na možnost proměnit ji v klasickou svatbu a normální manželství.

Josefovým partnerem je vysokoškolský profesor Petr Tejml. Ze začátku jejich vztah snadný nebyl. Petr totiž Josefa nejprve považoval za nafoukanou celebritu.

„Ještě než jsme se pořádně poznali, myslel si o mně, že jsem arogantní, nafoukaný, narcistický debil,“ prozradil Maršálek v pořadu Limuzína televize Óčko.

Jako malý se cítil hodně sám

Maršálek věděl už jako dítě, že je gay. Podle svých slov se to snažil moc neřešit, na malé vesnici se ale cítil hodně sám. „Otevření očí přišlo s cestou do světa a do Prahy,“ vysvětluje v rozhovoru pro Lifee.

S partnerem se sestěhovali už po 8 měsících známosti. I když v rozhovoru na Streamu přiznává, že podle Petrových rodičů to bylo velmi brzy, nakonec se ukázalo, že to byla dobrá volba.

Homosexualita je stále problém

V České republice je homosexualita bohužel stále podle Maršálka problém.

„Je to nedořešené a není možné homosexuály registrovat jako auta. Představ si, že nemůžeš jít darovat krev, a když se něco stane, nedostaneš vdovský důchod. Nemůžeš se zeptat, jak na tom partner je, když je v nemocnici. Nemůžeš si osvojit děti, prakticky neexistuješ,“ říká.

Pro Lidovky přiznal, že by se svým partnerem velmi rád založil rodinu, bohužel ale jako homosexuální pár v České republice nemají možnost.

V současné době se Maršálek soustředí na svůj vztah s partnerem, ale také se připravuje na taneční soutěž StarDance, které se letos jako jeden ze soutěžících zúčastní. Ve svém životě se tak cukrář rozhodně nenudí a stále je v jednom kole.

Zdroj: Lifee, Stream, Lidovky, OnlyU, Soundcloud

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články