Jitka Nováčková spustila hysterický pláč. Připadá si jako dojná kráva a nesnese pohled na zvířata na řeznickém háku

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jitka novackova
Zdroj: Profimedia

Modelka Jitka Nováčková nedávno zveřejnila na YouTube poměrně dlouhé video, ve kterém hystericky pláče a utěšovat ji musí i její přítel Tim. V mnoha zmatených větách se vyjadřuje k několika situacím současně a je skutečně trochu problém přijít na to, co se vlastně snaží světu říci. Vypadá to ale, že vybízí svět k veganství…

Slzy a slova o tom, jak se dala na rostlinnou stravu. Tak by se dalo shrnout video, ve kterém mluví Nováčková o dokumentu Seaspiracy. Ten pojednává o korupci v rybolovu, o tom, jak se zachází se zvířaty a jak živočichové trpí, než skončí na stole jako potrava.

Jitku celý dokument dojal natolik, že se rozhodla o tom všem mluvit s fanoušky. Do svých myšlenek ale zapojila možná až moc úvah najednou. Promluvila o veganství, o tom, jak se maso zpracovává i o tom, jak si při kojení připadala jako dojná kráva.

Když je to v obalu, o nic nejde

Jitka některé druhy masa nejí už delší dobu. Ale například kuřecí nebo rybí ještě donedávna v jejím jídelníčku tvořilo důležitou složku. Sama modelka prohlásila, že když si koupila salám a viděla ho zpracovaný, tak jí to nedělalo problém. Na dovolené ale jednou viděla na jatkách stažené na háku celé zvíře.

„Když si koupím šunku v obchodě, je už zpracovaná a zabalená a jako zvíře nevypadá,“ nechala se tehdy slyšet. Potom, co viděla dokument o rybolovu, který zmiňoval okrajově i další zvířata, se ale rozhodla s masem skoncovat úplně. Podle Expresu nemá na maso s lebkou a kostmi zkrátka žaludek.

„K rybám nemám takový vztah,“ vysvětlovala ve videu. Právě proto se chtěla na dokument podívat, po jeho zhlédnutí ale přišla na to, že už ani tento druh masa sníst nezvládá. A tak se rozhodla přejít na veganskou stravu a nabádá k tomu i své příznivce.

Ani mléka se nedotkne

Podle Nováčkové to není jenom o masu. Jisté zkušenosti jí přiměly vyhýbat se i dalším živočišným výrobkům a přejít čistě na rostlinnou stravu. Ve videu popisuje i to, jak jako matka při kojení měla občas pocit, že je jen dojnou krávou.

„Odsávala jsem si mléko a neměla u sebe odsávačku. Byly čtyři hodiny ráno, potřebovala jsem odstříknout, stála jsem v kuchyni nad umyvadlem a jako bych se dojila. Bylo to hrozně nepříjemné,“ nechala se slyšet. Na druhou stranu si ale Jitka protiřečí: „Za mě je lepší to maso dojíst, než vyhodit nebo ho nechat projít.“

Nakonec modelka v slzách dodala, že by všem doporučila pravidelně si pouštět drastická videa z jatek. Pak by prý přestal jíst maso snad každý a byl by klid. Svěřila se ale, že její přítel maso klasicky jí a prozatím k alternativnímu stylu stravování nedošel.

Zdroj: Instagram, YouTube, expres.cz

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články