Jiřina Jirásková před smrtí slíbila pečovatelce zlatou cihličku a briliantové prsteny. Také se usmířila s Troškou

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jirina Jiraskova
Zdroj: Profimedia

Herečka Jiřina Jirásková zemřela v roce 2013. Bylo jí 81 let. Zůstalo po ní velké množství vzpomínek a lidé si ji budou moci ještě dlouhé roky připomínat v jejích velkých rolích. Kromě toho ale za sebou herečka zanechala poměrně hodnotné dědictví. Co se s ním vlastně stalo?

O Jiráskové bylo známo, že se ráda obklopovala luxusem a drahými věcmi, připomíná Blesk. Bydlela ve vile v Malenicích. Svému partnerovi Zdeňku Podskalskému slíbila, že její část domu po smrti připadne rodině. To se ale ve skutečnosti nestalo.

Jiřina Jirásková veškerý svůj majetek odkázala Janě Svítivé, která jí a Podskalskému v posledních letech života poskytovala ošetřovatelskou péči. Svítivá s majetkem ale následně nezacházela příliš rozvážně.

Všechno rozprodala

Jelikož neměla Jirásková žádné děti, neměl po ní kdo dědit. S jistou částí dědictví počítala její sestra Pavla, ta se ale ničeho nedočkala. Musela pak jen přihlížet tomu, jak Svítivá neuctivě nakládá s majetkem, který jí spadl do klína.

Svítivá rozprodala všechno. Nábytek, stříbrné příbory, hodiny, porcelánové nádobí. Navíc podle Blesku za velmi nízkou cenu oproti pravé hodnotě majetku. Dále ošetřovatelka vydražila obrazy, portrét maminky Jiráskové se například prodal za 4000 korun.

Své pečovatelce slíbila zlatou cihličku

Jirásková měla během posledních let svého života ještě jednu osobní pečovatelku. Ta s ní jezdila do divadla, doprovázela ji téměř kamkoli, dokonce se starala nějaký čas i o její nemocnou maminku. Jirásková jí tak za její služby slíbila zlatou cihličku a briliantové prsteny.

Ty ale žena nikdy nedostala. Herečka vše odkázala Svítivé a zapomněla na své sliby. Po smrti Jiráskové žila její pečovatelka ještě 4 roky, slíbeného dědictví se ale nikdy nedočkala. Pak zemřela na rakovinu, se kterou dlouho bojovala.

Před smrtí se usmířila s Troškou

Svým rozhodnutím o dědictví si Jiřina Jirásková před smrtí nejspíš některé lidi poštvala proti sobě. Na druhou stranu se ještě před odchodem na věčnost dokázala s jinými usmířit. Například se Zdeňkem Troškou měla velké neshody. Podle Aha! dokonce plakala, když ji režisér přestal obsazovat do svých filmů.

Měli spolu politické i herecké spory, těsně před smrtí se ale Jiřina rozhodla, že nechce odcházet ze světa v hádkách. S Troškou si tak stihla o všem promluvit a nakonec se usmířili. „Řekla, že je… hovězí. Tak abych se nezlobil. Asi tak za 14 dní umřela,“ svěřil se režisér.

Zdroj: Blesk, OnlyU, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články