Jiří Sovák měl první rande s manželkou na hřbitově. Po jeho smrti si urnu s popelem nechala doma

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jiri sovak
Zdroj: Foto - Blesk Martin Mithofer / CNC / Profimedia

Patřil k velmi významným osobnostem české kinematografie. Jiří Sovák sice zemřel v roce 2000, dodnes je ale mezi lidmi známý a ještě dlouhé roky se na něho nejspíš nezapomene. Lidé ho znají především jako herce, jaký byl ale v osobním životě? Jeho žena Anna v minulosti zavzpomínala například na to, že první rande s manželem měla na hřbitově.

Anna Schmitzerová byla údajně úplným protipólem svého muže. Stala se jeho třetí manželkou, podle některých zdrojů to s ním ale ne vždy měla snadné. Jako učitelka z povolání v sobě měla naštěstí dostatek trpělivosti na to, aby manželství s cholerickým mužem ustála.

První rande na hřbitově

Sovák byl horká hlava. Velmi často se naštval, doma prý často křičel. Jednou dokonce vyhodil z okna lustr, který se mu nedařilo sešroubovat, a ještě za ním pak plivl.

Ačkoli některé chvíle ve společném soužití byly pro Annu náročné, na jiné vzpomíná s humorem. Jednou z těch veselejších bylo i první rande, které měli se Sovákem na hřbitově. Nebyla to ale jeho vina.

Anna se chodila na hřbitov učit, protože věděla, že je to jediné místo, kde má klid. Tedy až do chvíle, než na její tajnou skrýš přišel právě Sovák. Ten ji jednoho dne překvapil s tím, že by s ní chtěl zajít na rande.

A jelikož si přisedl vedle ní k hrobu jejího dědečka a začal jí šeptat líbezná slůvka, ona potom s humorem vyprávěla, že první rande s jejím mužem proběhlo právě na hřbitově.

Jeho urnu s popelem si nechala

Ačkoli byl hřbitov pro pár díky prvnímu rande velmi ikonickým místem, když Sovák zemřel, neskončil tam. Miloval svou chalupu, na které trávil poslední dny svého života. Po smrti se nechal zpopelnit.

Jeho žena Anna zůstala na chalupě sama, aby jí tam ale nebylo smutno, nechala si manželovu urnu s popelem doma. Dokonce se s ním údajně radila o důležitých věcech a byla ráda, že ho má stále u sebe.

Zdroj: Fakta v detailech, OnlyU,  iDNESExpres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články