Jiří Lábus prozradil, jak si naplánoval pohřeb. Bude to představení až do samého konce

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jiri Labus
Zdroj: Profimedia

Náš český komik, kterého znají i mladší generace díky dabingu Marge Simpsonové, se pustil do plánování vlastního pohřbu. Jaké má představy a co na svém pohřbu chce mít?


Kromě dabování Marge, herce charakterizuje například 40 let strávených ve Studiu Kamarád jako hlas postavy Jů, či padesát let strávených v Ypsilonce. Je mu 72 let a dle něj je to optimální čas pro naplánování pohřbu.

Oblečení do rakve každého překvapí

Věk jej již pomalu dohání a cítí se unavený. Je vděčný za to, že po padesáti letech v Ypsilonce má stále ještě roli v 9 hrách, ale přiznává, že už je to pro něj náročnější.

„Ale jsem unavenej pokaždý, když jdu do divadla, to si říkám, radši bych byl doma nebo v hospodě. Ale jakmile začnu hrát, nastane taková proměna a příval energie, že tomu sám nevěřím, ani nerozumím,“ přiznává herec, ale zároveň dodává, že na umírání se ještě necítí.

I přesto má svůj pohřeb velmi promyšlený. A asi vás velmi překvapí, jaký si zvolil oblek do rakve.

„No jistě, to mám perfektně vymyšlený! Četl jsem, že Gérard Philipe, slavný francouzský herec, byl pochován v kostýmu Cida, což byla jeho životní role. A tak jsem si říkal: „V čem bych měl být v rakvi já, aby to každýho oslovilo? Bude to Jů! Toho dělám nejdýl!“ Představil jsem si toho plyšáka, ten zelenej kostým, jak mu čouhá jenom červený dlouhý čumák,“ překvapil svou odpovědí.

Je vidět, že Jiří Lábus je komik každým coulem a i jeho pohřeb tak nemůže být fádní. Naopak lidé nebudou vědět, zda se smát či plakat.

Možná přijde i kouzelník

„Tak už jdeme do finále a za všechno vážně dík, my přijdeme a možná i kouzelník, kdo tu byl s námi, příště se vrátí,“ doplnil s tím, jak bude pohřeb pokračovat dále, až bude rakev zajíždět.

Narážel tím na své působení ve slavném pořadu Možná přijde i kouzelník a závěr pohřbu dle jeho představ bude doprovázet znělka tohoto pořadu.

Ale bacha, tohle by nebyl Jiří Lábus, kdyby k zajíždění rakve nevymyslel nějakou kulišárnu!

„Ale to se rakev zas vrátí, vyjede zpátky k lidem – to bude překvápko! Ovšem vzápětí zazní: „S naší partou, rozehranou, na shledanou… no a na to konto už rakev zajede nadobro. Bude to krása,“ svěřil své plány Lábus.

Pokud se v té době nebudou lidé na pohřbu usmívat, návrat rakve a dodatek už jim jistě úsměv vykouzlí. Jiří Lábus je prostě pan herec a je vidět, že se rozhodl hrát i na úplném konci.

Zdroj: Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články