Jana Kirschner během Miss trpěla. Pak se ale dostala do hudební branže

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jana kirschner
Zdroj: Nextfoto

Janu Kirschner dnes známe jako úspěšnou zpěvačku, ale její kariéra začala v modelingu. Během soutěže Miss poznala, jak krutě musí finalistky bojovat se svou váhou.

Zpěvačka v podcastu Krása prozradila, co se během modelingu naučila, i když to hraničilo s poruchou příjmu potravy. Nakonec se do světa showbussinessu dostala, ale v jiném odvětví. Slovenka s krásným hlasem a skvělým vzhledem si získala fanoušky i u nás. 

Jako teenager bojovala se svou váhou 

Ještě než jsme ji poznali jako zpěvačku, zkoušela to jako náctiletá v modelingu. Dostala se až do soutěže krásy, kde ale přišla na to, že je silnější než mnohé soupeřky. Musela tak několik kilogramů zhubnout. 

Bohužel, mnohdy taková cesta vede k tomu, že dívky a ženy jedí málo nebo vůbec. Zkoušejí různé triky na hubnutí, aby se dostaly na ideální váhu a také míry. Do soutěže se přitom Jana nepřihlásila sama. 

Hodně totiž pochybovala o svém vzhledu, což jí podle jejích slov vydrželo dodnes. „Bojuji s tím v podstatě dodnes, protože většinu času si přijdu absolutně nemožná,“ řekla v podcastu. Přitom vypadá fantasticky, a stejně tomu bylo i dřív. 

Svaly nebyly pro modelku přínosem 

Svou postavu tak měřila se soupeřkami, aby zjistila, že má svalnatější nohy než ony. Pustila se tak do hubnutí. „Začala jsem na sobě makat a zhubla nějakých sedm, osm kilo, až jsem se dostala na perfektní míry 89-59-89.”

Její přiznání je šokující. „Poslední dva měsíce před finálem jsem byla na ukrutné dietě. Jedla jsem například jedno jablko za den, myslím, že to hraničilo s bulimií. Naučila jsem se dávat prsty do krku, zkrátka jsem věděla, že když něco sním, jak se toho pak zbavím.”

Sice Miss nevyhrála, ale dostala se mezi významné osobnosti, a postupně prorazila v hudebním svět. Vydala první album, v žebříčcích se jí velmi dařilo. Skončilo to cenou za Objev roku a po vydání písně V cudzom meste se její kariéra zpěvačky rozjela naplno. 

Zdroj: Podcast Krása

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články