Jan Hrušínský zkritizoval „chcimíry“ i Babiše. Tomu se v roce 2020 za svá slova omluvil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jan Hrusinsky
Zdroj: Nextfoto

Syn Rudolfa Hrušínského, herec a divadelní ředitel Jan Hrušínský, se v poslední době velmi často vyjadřuje k politickým tématům. Terčem jeho kritiky je obvykle Andrej Babiš. Toho zmínil i tentokrát, když ve své glose pro web Neovlivní kritizoval takzvané „chcimíry“.

Hrušínský ve svém článku uvádí, že on sám miluje jaro. Každý si ale s tímto slovem spojí něco jiného a je to vždy o úhlu pohledu. Pozastavuje se nad tím, co si asi myslí o období někteří politici, a to především ve spojení s válkou na Ukrajině.

Co si asi myslí všichni ti chcimíři

„Zajímalo by mě, co se asi honí hlavami těch chcimírů, co mávají na Václaváku naší státní vlajkou podněcováni k nenávisti několika hamižnými a nenasytnými bestiemi. Řvou a halasně touží po vítězství ruských tanků na Ukrajině. Řvou a blouzní o starých zlatých časech. Rajchl, Okamura spojený s Majerovou i Foldynou jim je zaručeně poskytnou,“ píše Hrušínský ve své glose.

Pozastavuje se také nad Babišem, který se podle jeho slov bojí, že neprodá vlastní pšenici, protože mu vláda do země tahá obilí z Ukrajiny. A s tím má pro změnu problém herečka Jaroslava Obermaierová, která by si mnohem raději dala poctivý český rohlík.

V minulosti zkritizoval Babiše i jeho vládu

Andrej Babiš se od Hrušínského dočkal kritiky už v minulosti. Nazval ho například slovenským komunistickým agentem StB, který se i přesto, že je obžalován z několika zločinů, chce stát prezidentem ČR.

Kromě samotného Babiše před několika lety herec zkritizoval i jeho vládu. V roce 2020 uvedl, že kabinet v době koronaviru pozastavením divadel a kulturních akcí jen zlikvidoval mnoho umělců, kteří mu měli být nepohodlní.

Za tato svá slova se sice podle serveru Expres později omluvil, jak je ale vidět, názor na Babiše nezměnil. Je tak velmi pravděpodobné, že se od Hrušínského šéf ANO ještě nějakých těch nemilých slov dočká.

Zdroj: Neovlivní, Přehledně24, OnlyU, Expres

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články