Jan Hrušínský se pustil do Andreje Babiše. Nelíbí se mu jeho skandály i chování na mítíncích s voliči

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jan hrusinsky
Zdroj: Czech News Center / Pavel Machan / CNC / Profimedia

Situaci na politické scéně sledují i herci. Syn Rudolfa Hrušínského, herec a divadelní ředitel Jan Hrušínský, se na internetu rozohnil nad tím, co se děje okolo Adreje Babiše. Bývalý premiér nenechal umělce chladným a slízl si od něho na facebooku pořádnou dávku připomínek.


Babiš už několik měsíců objíždí republiku ve svém obytném voze a setkává se se svými voliči. Podle některých jde o jeho kampaň v rámci prezidentských voleb, které se budou konat příští rok, podle samotného Babiše jde pouze o přátelské navštěvování krajů.

Ať už je to jakkoli, donedávna byla setkání Babiše a jeho voličů jen něčím, nad čím se dá mávnout rukou. V poslední době ale přibývá potyček mezi politikovými fanoušky a odpůrci, a na několika setkáních už musela dokonce zakročit policie. A právě to se mnoha lidem včetně Hrušínského nelíbí.

Nebral si servítky

Hrušínský na svém facebooku dokázal, že co si myslí, to také narovinu napíše. V dlouhém příspěvku Babišovi vytkl celou řadu věcí a přitom se zeptal svých fanoušků, jaký mají na politika názor oni. Respektive se pokoušel dopátrat toho, zda jim opravdu nevadí, co se kolem Babiše děje.

„Slovenský komunistický agent StB Babiš nazval české občany během své nelegální prezidentské kampaně nacisty a fašisty. Chce být jejich prezidentem – což stále může, přestože je v Čechách obžalován za jeden ze zločinů, jichž se tu měl údajně dopustit, přestože nemá čisté lustrační osvědčení, přestože figuruje ve skandálu Pandora Papers a podobně,“ pustil se do Babiše Hrušínský.

Dodal, že česká policie mu při jeho nelegální kampani, kterou vede ve své pracovní době, asistuje a zatýká Čechy, kterým se jeho chování nelíbí. Zmínil i zakleknutí autistického chlapce, ke kterému nedávno na jednom z mítinků došlo, a po kterém byl mladík odveden policisty v civilu, zatímco jeho matku nechala policie údajně na místě.

„Neoznačení civilisté přepadnou ženu, srazí ji k zemi, nasadí jí pouta, dovlečou k neoznačenému autu a tímto civilním vozem ji odvezou – pro ni i pro veřejnost v tu chvíli neznámo kam. Babiš prý o nich neví, přestože jsou s ním vídáni a fotografováni. Ví o nich ministr vnitra Vít Rakušan?“ ptá se herec.

Tohle by asi číst neměl

Andrej Babiš si už za svou kariéru nejspíše vyslechl hodně nadávek a kritiky. I tak zkušenému a obrněnému jedinci by se ale možná zvedl žaludek při čtení příspěvku samotného a komentářů pod ním. Ani fanoušci Hrušínského totiž politika nešetřili a s jeho slovy projevili hlasitý souhlas.

„Kluci policajtský jsou jistě dobře placení od té estébátské bezpáteřní kreatury. Vadí to hodně slušným lidem. Bohužel těch, kteří ho za koblihu obdivují, je též dost,“ napsal jeden fanoušek. Druhý sledující Hrušínského dodal: „Tohle je rozvracení republiky ze strany poslance, který absentuje ve sněmovně, a podle toho by orgány činné v trestním řízení měly konat.“

Andrej Babiš je poslední dobou čím dál více diskutovaným tématem, on sám si ale očividně z negativity kolem sebe nic nedělá. Zda ji záměrně ignoruje, nebo nemá pro své cesty po republice čas na čtení kritiky, to je otázka, na kterou nejspíš odpověď jen tak nezjistíme.

Zdroj: Facebook

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články