Jan Bendig v dětství často neměl doma co jíst. Na základní škole mu říkali hnědá omáčka

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jan Bendig
Zdroj: Nextfoto

Spousta lidí si myslí, že nejtěžším obdobím pro Jana Bendiga byl coming out, kdy se musel vyrovnávat s tím, že ne všichni lidé pochopí jeho homosexualitu. Ve skutečnosti bylo ale mnohem náročnější hudebníkovo dětství. Pochází totiž z velmi chudé rodiny a jako malý chlapec si prošel na škole šikanou.

Když si našel partnera, jeho manažeři si přáli, aby o vztahu veřejně nemluvil. Mohlo to tehdy podle nich poškodit jeho image. To bylo pro Honzu sice velmi těžké období, mnohem méně rád ale vzpomíná na dětství.

Jeho rodina byla velmi chudá

V roce 2009 Jan Bendig obsadil 4. místo v soutěži SuperStar. Díky tomu se jeho rodině začalo dařit a mohla se také přestěhovat z Liverpoolu zpět do Čech. Jako malý kluk prý Bendig často neměl doma dokonce ani co sníst.

„Když jsme byli venku, často jsme zapomínali na problémy doma. A když jsem se pak vrátil a ptal jsem se maminky, jestli je něco k jídlu, často nebylo,“ vzpomíná Honza se slzami v očích v rozhovoru pro iDNES TV. „Nebyly peníze, nebylo co jíst,“ dodal.

V pořadu 7 pádů Honzy Dědka Bendig vysvětlil, že pro jeho otce bylo velmi těžké najít práci.

„On je táta o dost tmavší než já, nekoukali na to moc hezky, když hledal práci. Nikdo mu ji nechtěl dát. Viděli romáka a mysleli si, že bude nezodpovědnej, že nebude chodit do práce. Přitom on je fakt pracovitej,“ uvedl.

Na škole si prošel šikanou

Bendig vyrůstal v romském ghettu, navštěvoval ale běžnou základní školu. To byl kromě chudoby další velký problém, příliš kamarádů si totiž na základce nenašel.

„Byli jsme na celé škole jediní dva cikáni. Já a moje sestra Barča. A tak jsem se dočkal mnoha pojmenování. Hnědá omáčka bylo jedno z těch slušnějších,“ vysvětluje zpěvák.

„Ale právě proto jsem si řekl, že jim to jednou ukážu. Bez píle a vytrvalosti to ale nejde,“ svěřil se pro Lifee. Možná i to, že to v dětství neměl lehké, pro něho nakonec bylo důvodem, že se vypracoval tak vysoko.

Zdroj: Lifee, iDNES TV, 7 pádů Honzy Dědka, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články