Jak si zpěvačka Mariah Carey udržuje krásnou figuru? Její hlavní radou je nevážit se

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
mariah carey
Zdroj: Shutterstock

Americká zpěvačka a herečka Mariah Carey se ve svých skoro 53 letech drží stále ve skvělé formě a její věk byste jí rozhodně nehádali. Za vzhledem několikanásobné majitelky ceny Grammy stojí řada menších rozhodnutí, která může učinit každý z nás.

Zatímco dříve Carey sahala po nezdravém jídle, nyní dává přednost zdravějším potravinám.

Svačí zdravě

Místo tří jídel denně si Carey dopřává během dne více menších svačin, aby si udržela hladinu energie a zároveň se vyhnula nadýmání a únavě. Ke svačinám si často dává ovoce, jako je mango a borůvky. Borůvky Carey nezvolila náhodou.

Výzkum Barbary Shukitt-Hale naznačil, že sloučeniny obsažené v borůvkách mají schopnost snižovat oxidační stres a zánět, nebo přímo změnou signalizace zapojené do neuronální komunikace zabraňují poklesu kognitivních a motorických funkcí, který je spojen se stárnutím.

Kontroluje si porce

Popová hvězda si dává velký pozor, aby se nepřejídala. Snaží se jíst pomalu, spíše menší porce a řídí se tím, kdy se cítí plná. Kontrola porcí je podle webu Eat This Not That jedním z nejlepších stravovacích návyků pro rychlé hubnutí.

Nejí zpracovaný cukr

Dříve zpěvačka milovala čokoládu, dezerty či bonbony. V roce 2018 však učinila rázné rozhodnutí a ze svého jídelníčku vyřadila zpracovaný cukr. Dezert si dopřeje pouze při zvláštních příležitostech. Ve svém stravování ovšem ponechala alkohol. Občas si večer dá sklenku vína.

Carey omezuje všechny zpracované potraviny a dává přednost bio zelenině, masu a rybám. Na dostatek bílkovin klade zpěvačka velký důraz.

Neváží se

Ačkoli Carey dokáže být přísná v tom, co jí a co ne, není posedlá vážením. Pravidlo nevážit se podporuje její duševní zdraví. „Nikdy jsem se nevážila,“ řekla magazínu US Weekly, jak uvádí časopis Life & Style. „Jsem holka s velkými kostmi, jsem vysoká, a tak jsem vždycky vážila víc.“

Řídí se pouze tím, jak se cítí, a také tím, zda jí sedí oblečení. „Zeptám se sama sebe, jestli mi tyhle šaty sedí lépe než před třemi lety. Pokud ano, tak si odpovím: Dobře, jsem v pohodě!“

Věnuje se aerobnímu cvičení

Mariah nikdy nebyla velkou fanynkou chození do posilovny, ale každý den se donutí jít na svižnou procházku. Podle magazínu Marie Claire se zpěvačka udržuje aktivní také pomocí aerobního cvičení. To se odehrává možná trochu překvapivě v bazénu.

Carey miluje plavání a vodní aerobik. Je známo, že cvičení ve vodě je skvělým cvičením pro lidi po šedesátce, protože voda zmírňuje zátěž, které jsou vystaveny klouby.

Zdroj: Eat This Not That, Barbara Shukitt-Hale, Blueberries and neuronal aging, 2012, Life & Style, Marie Claire

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články