Heidi Klum nedrží žádnou dietu, a přesto vypadá skvěle. Trik je ve zdravém jídelníčku a myšlence, že chce zůstat zdravá

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Heidi Klum
Zdroj: Joe Seer / Shutterstock.com

Modelka Heidi Klum vypadá ve svém věku stále naprosto dokonale, a není se tak čemu divit, že mnohé zajímá, jak se udržuje takhle fit. Když byla vystavena fámám, že přijímá pouze 900 kalorií denně, rozhodla se začít otevřeně mluvit o svém jídelníčku, aby tyto fámy vyvrátila. A její hlavní rada? Žijte zdravě.

„Ve skutečnosti nemám žádnou konkrétní dietu, jen jím velmi zdravě,“ nechala se modelka slyšet již v roce 2018.

Jídelníček dle modelky

Svůj den začíná nízkotučnou a vysoce bílkovinnou snídaní se třemi sázenými vejci v teplém kuřecím vývaru. Také miluje smoothie a nejraději používá chia sermínka, matchu, proteinový prášek a bobule acai.

„Ráno začínám skvělými smoothies. Mám také čtyři děti, takže hodně vaříme. Opravdu moc nejím. Myslím, že když hodně jíte nebo si hodně objednáváte jídlo, je to trochu složitější, protože nevíte, co tam lidé dávají,“ dodává modelka.

K obědu pak podle Geo News upřednostňuje proteiny a dopřává si ryby či drůbež. Důležitou součástí jejího jídelníčku je pak ovoce a zelenina.

I večeře je plná bílkovin a zeleniny. Většinou si dává marinované kuře s limetkovou šťávou a petrželkou a pak ho jí se salátem.

Na závěr večera se prý ale neochudí o dezert a ráda si dá ovoce s jogurtem nebo hořkou čokoládou.

Za velmi důležité považuje modelka i čas posledního jídla. Její rodina večeří prý naposledy kolem 18. hodiny, aby tělo vše zvládlo strávit, než půjdou spát.

Hlavně žijte zdravě

Modelka samozřejmě svůj jídelníček doplňuje pravidelným cvičením. Když byla na vrcholu své kariéry, měla velmi pevný a přísný režim, ve kterém jí vypomáhal osobní trenér.

Nyní se snaží udržet základní rutinu, a když začne přibírat, tak dle Rushcutters buď přidá pohyb, nebo ubere jídlo.

Chodí prý ráda na procházky a je aktivní se svými dětmi, se kterými skáče na trampolíně nebo podnikají různé venkovní aktivity.

Kdykoliv má příležitost, běhá na běžícím páse a využívá domácího fitness vybavení, mezi které patří činky, míč na pilates a závaží na kotníky.

A jakou má modelka radu na závěr pro všechny ženy? Aby myslely na to, že chtějí zůstat zdravé, a podle toho žily svůj život.

Zdroje: SheFinds, Jímeto, Geo News, Rushcutters

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články