Hayden Christensen porazil na castingu do Star Wars Leonarda DiCapria. Svou roli si navzdory kritice rád zopakoval

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Hayden Christensen
Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Když George Lucas oznámil, že je připraven dotočit prequelovou trilogii a vysvětlit, jak celý příběh začal, byl herec Hayden Christensen touto myšlenkou nadšený. O to větší byla radost, ale i obava, když mu agent zavolal, že by mohl jít na konkurz. V něm porazil velké hvězdy a navždy tak bude mladým Anakinem Skywalkerem, který světu ukázal přerod v Darth Vadera. Stejně jako jeho předchůdce se ale musel vyrovnat s vlnou kritiky, která trvala skoro dvacet let.

„Bylo mi 18 a zavolal mi můj agent, že dělají casting na Anakina Skywalkera do Hvězdných válek, a já si říkal: Wow, jak skvělé. Ale zdálo se mi to příliš velké,“ prozradil Hayden pro Deadline první pocity poté, co mu Star Wars vstoupily do života.

Uvolnění mu pomohlo roli získat

„Během celého konkurzu jsem si od prvního dne říkal, že tu roli nedostanu. Prostě to nebylo možné,“ prozradil herec v nejnovějším rozhovoru pro EW.

Navíc prý zjistil, že proti němu stojí taková hvězda, jakou již v té době byl Leonardo DiCaprio. Vůbec tedy nevěřil, že by roli mohl dostat, a to ho v mnoha směrech osvobodilo a cítil se uvolněný. A možná právě to mu pomohlo tuto vysněnou roli získat.

Nakonec se dle EW ukázalo, že Leonardo DiCaprio opravdu o roli zájem projevil, a dokonce měl schůzku s Georgem Lucasem, ale na takovou roli se prý necítil.

I přesto tehdy neznámý Hayden Christensen musel zanechat dojem, protože kdo se opravdu konkurzu zúčastnil, byli například herci z Dawsonova světa James Van Der Beek a Joshua Jackson. Také herec Ryan Phillippe měl o roli velký zájem.

Kritika ze všech stran byla na nic

Potkal ho však stejný osud jako herce Jakea Lloyda, který ztvárnil dětskou verzi jeho postavy. Hayden Christensen byl za svou roli kritizován ze všech stran.

„Postava byla kritizována, můj výkon byl kritizován a ta část byla na nic,“ řekl herec s odstupem v rozhovoru pro Empire Magazine.

Na rozdíl od Jakea byl ale po vydání první epizody na kritiku připraven a navíc mu pomáhalo, že byl již dospělý.

Po několika malých rolích přišel v roce 2014 film Temný bojovník a po něm se herec stáhl spíše do ústraní. Ke Star Wars se ale vrátil v rámci natáčení seriálů Obi-Wan Kenobi a Ahsoka.

Zároveň se tímto návratem dočkal zpětného uznání, protože po letech kritiky došlo k obratu a fanoušci prequely nejen přijali, ale začínají je hodnotit kladně.

Zdroje: EW, OnlyU, Empire Magazine, Deadline, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články