Malý Darth Vader si kvůli roli ve Star Wars prošel peklem. Rodina právě toto období viní z jeho současného stavu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jake Lloyd
Zdroj: Profimedia

Pamatujete si malého blonďatého klučinu ze Star Wars jménem Anakin Skywalker, ze kterého se o pár let později stal Darth Vader? Ztvárnil ho tehdy desetiletý Jake Lloyd, který si po premiéře prošel šikanou a peklem. A prý právě toto období stojí za jeho smutným životním příběhem.

Server Kinobox uvádí, že se malý chlapec stal obětním beránkem nezdaru Star Wars a sociální sítě si nebraly servítky. Malý chlapec byl označován za neschopného a psalo se o něm, že zničil Star Wars.

Sice poté jezdil po různých akcích spojených se Star Wars, ale jednalo se spíše o finanční motivaci než o to, že by to chtěl dělat. Sám v roce 2015 dle Kinoboxu přiznal, že bylo těžké vyrůstat s cejchem Anakina Skywalkera.

Šikana kvůli Anakinovi

Malý Jake se ještě objevil po boku Arnolda Schwarzeneggera v komedii Rolničky, kam se podíváš či ve filmu Zemři se mnou, ale v roce 2001 ohlásil definitivní konec své herecké kariéry.

Jeho dětství již však bylo zničené, protože nejenže se proti němu obrátily sociální sítě, ale byl šikanovaný i ve škole.

„Ostatní děti na mě byly opravdu zlé. Pokaždé, když mě viděli, vydávali zvuk světelného meče. Bylo to úplně šílené. Celý můj školní život byl opravdu peklo a musel jsem dělat až 60 rozhovorů denně,“ řekl Blackbooku v roce 2012.

Bohužel odchod z hereckého světa nevyřešil jeho komplikované dětství, navíc se přidaly další problémy. Byla mu totiž diagnostikována schizofrenie.

Actor Jake Lloyd arrested after high speed car chase in South Carolina, Charleston County, America Jun

Zdroj: Profimedia

Nejdříve vězení, poté psychiatrie

V dubnu roku 2016 byla dle The Mirror přivolána k hercovi domů policie, protože verbálně napadl svou matku, a poté byl vůči ní násilnický.

O měsíc později byl Lloyd zatčen v Jižní Karolíně za bezohlednou jízdu, řízení bez řidičského oprávnění a kladení odporu při zatýkání.

Byl odsouzen k deseti měsícům vězení a odtud ho pak v roce 2016 přemístili na psychiatrii. Jeho matka pro TMZ uvedla, že u syna nastalo po jeho přesunu zlepšení.

Paranoidní schizofrenie

Jake se zcela stáhl z veřejného života a o jeho dalším osudu se dozvídají média jen prostřednictvím jeho matky. Ví se tak, že v roce 2018 zemřela náhle ve spánku jeho sestra Madison.

V tu chvíli mělo dojít ke zhoršení jeho stavu a rodina se za ním přistěhovala, aby mu mohla pomáhat.

„Jakeovi byla diagnostikována paranoidní schizofrenie, ale bohužel má také symptom zvaný anosognosie, který způsobuje nedostatek náhledu na jeho nemoc,“ uvedla dále hercova matka v roce 2020 pro Geek News Now.

Matka také dodala, že věří ve zlepšení synova stavu a že z něj opět bude starý Jake, jak ho znají.

Zdroje: Kinobox, Unilad, The Mirror, TMZ, Geek News Now

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články