Gwyneth Paltrow čelí kritice za své stravování. K obědu si dává vývar z kostí a živiny získává z kapaček

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
Gwyneth Paltrow
Zdroj: Profimedia

Herečka Gwyneth Paltrow je v současné době souzena za to, že na lyžařské sjezdovce narazila do muže a způsobila mu vážná zranění. Kontroverze však vyvolala také její velmi restriktivní dieta.

Gwyneth Paltrow můžete znát například ze snímků Avengers nebo Iron Man. Pozornost však nepřitahuje jenom jako herečka, ale také jako zakladatelka lifestylové značky.

Pod touto značkou mimo jiné propaguje často podezřelé zdravotní rady, kterým většinou chybí vědecký základ – například vyzývala k „eliminaci bílých potravin“ nebo k „vyživování vnitřního aspektu“.

Kalifornští úředníci z Úřadu pro ochranu spotřebitelů dokonce značku zažalovali za klamavou reklamu, protože společnost měla uvádět nepodložená zdravotní tvrzení o produktech prodávaných na svých webových stránkách.

K obědu vývar z kostí

Není tedy moc překvapivé, že i samotná Gwyneth Paltrow dodržuje mírně řečeno „nestandardní“ stravovací návyky. V jedné z epizod podcastu The Art of Being Well doktora Willa Colea se herečka podělila o to, co jí během běžného dne. Nebo tedy spíš nejí.

Jíst začíná až kolem poledne, což v řeči normálních lidí znamená, že vynechává snídani. Nebo tomu můžeme říkat přerušovaný půst.

Na samotném vynechání snídaně by nebylo zase nic tak zvláštního. Asi ani na tom, že si na lačný žaludek dá kávu.

Jenže k obědu si dopřeje pouze vývar z kostí. Následuje hodina sportovní aktivity, kterou zakončí suchým kartáčováním a saunou.

A jako poslední přijde na řadu brzká večeře. Ovšem ani zde nečekejte žádnou hostinu. Herečka se podle svých slov snaží dodržovat paleo dietu, tudíž si k večeři servíruje talíř plný zeleniny.

Kritika na sebe nenechala dlouho čekat

Gwyneth Paltrow sklidila kritiku za propagaci „hladovky“. V reakci na ohlasy uvedla, že její rutina byla způsobena tím, že trpěla postcovidovými záněty, a neměla být brána jako zobecněná zdravotní rada. Což ovšem od ženy vlastnící lifestylovou společnost nezní moc přesvědčivě.

Za zmínku určitě stojí, že kuchařka Kate McAloon, která pracovala pro Paltrow a jejího bývalého manžela Chrise Martina, v rozhovoru pro News řekla, že v podstatě nejedí „nic“, protože dodržují velmi přísnou dietu, která eliminuje veškeré cukry a mléčné výrobky a stojí převážně na zelenině.

„Paltrow vyzdvihuje nízkokalorické stravování, hladovění, omezování a detoxikaci, což jsou všechno známky nesprávného stravování,“ řekla odbornice na výživu Karen Reyes pro Healthline.

„Nejenže to může způsobit nedostatek základních vitaminů a minerálů, ale omezování a detoxikace po delší dobu mohou tělo připravit o důležité vitaminy, jako je vitamin D.“

Čerpá živiny z kapaček

Nejzajímavější na celé epizodě The Art of Being Well však bylo, že Paltrow byla při nahrávání podcastu napojena na kapačky. Vypadá to, že místo přijímání živin potravinami zvolila „kapačkovou“ výživu.

Zdroj: The Art of Being Well, News, Paper, The Guardian, Healthline

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články