Ellen DeGeneres po ukončení své show komunikuje s fanoušky na sociálních sítích. Příležitostně se věnuje stand up komedii

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ellen DeGeneres
Zdroj: Profimedia

Ellen DeGeneres se proslavila díky své talk show s názvem The Ellen DeGeneres Show. Ta se vysílala od roku 2003, v roce 2022 nicméně mohli diváci zhlédnout její poslední díl. Co dělá šestašedesátiletá moderátorka dnes?

Na kontě má celkem 14 cen Emmy. Zahrála si v sitcomech Ellen a později také Ellen Show. Od roku 2008 žije v manželství s herečkou Portií de Rossi. Ellen DeGeneres ve své talk show prosazovala práva homosexuálů a její humor se často týkal právě tohoto tématu. Stejně tak jako její stand up vystoupení, kterými začínala.

Složité začátky

Ellen to ze začátku své kariéry neměla snadné. V roce 1997 přiznala svou homosexualitu. Její život se tehdy výrazně změnil, mnoho lidí se od ní odvrátilo a sitcom Ellen byl během několika měsíců ukončen.

„Zdálo se mi o kanárkovi v kleci. Vyletěl z ní oknem ven. A já mu říkala, že je to nebezpečné, ale on odpověděl, že v kleci je sice bezpečno, nicméně do ní nepatří. Ráno jsem si uvědomila, že i já žiju v kleci. A i když venku to bude nebezpečné, ta klec není místo, kam patřím,“ popsala Ellen při svém stand up vystoupení z roku 2018. Ten den pak přiznala světu pravdu o své orientaci.

Na počátku vysílání The Ellen DeGeneres Show nesměla o tématu moderátorka téměř mluvit. Postupem času se ale změnila společnost, změnily se zákony, ona sama si začala uvědomovat, co je důležité. V posledních letech bojovala za práva především sexuálních menšin ve velkém.

Její show byla podle NPR ukončena především v souvislosti s odchodem několika klíčových zaměstnanců show. Ti vypověděli, že prostředí, ve kterém pracovali, bylo příliš toxické.

Jiné zdroje nicméně uvádějí, že producenty Ellen vyhodila na základě jejich nevhodného chování, jako bylo sexuální obtěžování a rasismus. V tomto prohlášení ji podpořila celá řada celebrit, podle kterých nikdy nebyla vina na její straně.

Věnuje se sociálním sítím

Od konce vysílání slavné show se Ellen věnuje spravování sociálních sítí. Na instagramu sdílí vzpomínková videa z show, ve kterých představuje ve zkratce jednotlivé hosty, řeší s fanoušky zážitky ze svého soukromého života a příležitostně dělá stand up komedie.

„Když jsem skončila s natáčením, vzala jsem si nějaký čas jen pro sebe, věnovala se své ženě, odpočívala. Ale měla jsem tak skvělé časy, že jsem si říkala, že se o ně musím podělit,“ vysvětlila půl roku poté, co její show skončila.

Od té doby se věnuje komunikaci na sociálních sítí, sdílení příběhů s fanoušky, užívá si volný čas, nadále ale také aktivně bojuje za práva homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

A je třeba říci, že ve svém věku vypadá naprosto skvěle a mnoho lidí by jí hádalo i o deset let méně. Zdá se tedy, že se moderátorce daří i nadále velmi dobře, a ačkoli už se neobjevuje na obrazovkách, má stále tisíce fanoušků.

Zdroj: Instagram, iDNES, People, ET, Hello Magazine, NPR, New York Times

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články